Вибори в Австрії. Попередні результати підтверджують перемогу Народної партії

ВибориВибори

Попередні офіційні результати свідчать про те, що на виборах перемогла Австрійська народна партія (OeVP) колишнього канцлера Себастьяна Курца. Партія здобула 38,4% голосів, — повідомило австрійське агентство APA.

Читайте також: «Австрія та Італія пропонують «революцію у підході до міграції»

Соціал-демократична партія Австрії (SPOe) посіла друге місце з найгіршим результатом в своїй історії — 21,5%. На третьому місці — колишній коаліційний партнер християнських демократів OeVP. Австрійська партія свободи (FPOe) виграла 17,3% голосів.

Зелені отримали 12,4% голосів, а ліберальна, орієнтована на бізнес NEOS — 7,8%. Невелика соціально-ліберальна партія TERAZ з результатом 1,9% не подолала 4%-го виборчого порогу.

Австрійський прапор

Австрійський прапор

Ці результати не включають голосів, поданих письмово, які будуть підраховані пізніше.

Читайте також: «Австрія закриє сім мечетей і вишле імамів»

Явка склала 60,6%, але, за даними опитувань, після врахування біля мільйона виборців, які проголосували письмово, вона буде набагато вищою — біля 75%.

Урядова коаліція OeVP та FPOe розпалася в травні через «касетний скандал», який скомпрометував політиків останньої партії. На записах, опублікованих за тиждень до виборів до Європейського парламенту тодішній голова партії та заступник канцлера Гайнц-Крістіан Штрахе обіцяє племінниці російського олігарха, що якщо він купить австрійський щоденник Kronen Zeitung і виборча кампанія, проведена на його сторінках, забезпечить FPOe перше місце на виборах, то вона зможе інвестувати додатковий капітал в Австрії.

Себастьян Курц

Себастьян Курц

Читайте також: «Німеччина, Австрія та Нідерланди не хочуть пускати Болгарію в Шенгенську зону»

Після цього скандалу канцлер Курц оголосив про розірвання коаліції з FPOe. Незабаром після цього австрійський парламент оголосив вотум недовіри уряду Курца. Це був перший подібний випадок у післявоєнній історії Австрії. Відтоді країною керує тимчасовий кабінет, який очолює безпартійна  Бріджіт Бірлейн.

Be the first to comment on "Вибори в Австрії. Попередні результати підтверджують перемогу Народної партії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**