Верховний суд Швейцарії вирішує суперечку щодо кота

Сіамський кітСіамський кіт

Швейцарський Федеральний Верховний суд видав постанову, яка може бути вирішальною у майже п’ятирічному спорі про сіамського кота між чоловіком та жінкою з кантону Во.

Читайте також: «Швейцарія відмовилася вибачатися за зближення свого винищувача з російським літаком»

Суперечка щодо того, кому належить кіт виникла у 2013 році. Жінка залишила другові свого кота на час відпустки, яка тривала п’ять тижнів. Однак після повернення з відпустки власниця кота його не забрала, — повідомляє портал «20 хвилин».

Лише у жовтні 2014 року жінка відвідала чоловіка, який доглядав за її котом. Як пишуть «20 хвилин», під час візиту жінка раптово, серед ночі, забрала кота і повернулася додому.

Тоді чоловік написав заяву до суду, звинувачуючи свою знайому в крадіжці. Суд визнав жінку винною, наклав на неї штраф у розмірі 2000 швейцарських франків, зобов’язав покрити судові витрати та виплатити компенсацію чоловікові в розмірі 500 франків.

Швейцарський Федеральний Верховний суд

Швейцарський Федеральний Верховний суд

Читайте також: «У Швейцарії збирають підписи за референдум про «швейцарський Brexit»

Однак жінка оскаржила вирок у кантональному суді у Во і виграла. Суд постановив, що жінка не могла вкрасти кота, бо де-факто він продовжував бути її майном.

Проте чоловік не склав зброї і направив справу до федерального суду. Він поскаржився, що кантональний суд не врахував його свідчення, що знайома подарувала йому кота.

Зрештою, справа дійшла до Верховного суду, який постановив, що, відповідно до законодавства, тварина змінює власника через два місяці, протягом яких вона перебуває під чиєюсь опікою, якщо тільки угода між попереднім та новим власником тварини не передбачає іншого.

Читайте також: «Починаючи з лютого, буде легше отримати громадянство Швейцарії»

Тепер справу повернули до кантонального суду у Во, який, беручи під увагу цю обставину,  повинен винести своє остаточне речення.

Берн

Берн

 

Be the first to comment on "Верховний суд Швейцарії вирішує суперечку щодо кота"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**