Верховна Рада схвалила закон про реструктуризацію валютних кредитів для населення

index

Верховна рада України в третьому читанні прийняла законопроект щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

За відповідне рішення проголосувало 229 депутатів.

Як відомо, в 2009 році українцям перестали видавати кредити в інвалюті. Тоді офіційний курс гривні становив близько 7,61 грн / $1. У той же час велику кількість кредитів було видано до кризи 2008 року, коли курс був приблизно 5 грн / $ 1.

Наголошується, що багато позичальників після девальвації національної валюти заявили про те, що не можуть обслуговувати свої кредити, оскільки на сьогодні курс становить 21,02 грн / $ 1. 10 квітня народні депутати 241 голосами підтримали прийняття законопроекту в першому читанні, а 21 травня 227 голосами — у другому читанні.

Тоді лідер фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко і спікер Ради Володимир Гройсман наполягли на перенесенні його остаточного ухвалення на третє читання.

У меморандумі української влади з МВФ говориться про те, що сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів.

У свою чергу, журналіст Валерій Калниш вважає, що Петро Порошенко накладе на цей законопроект вето.

«За реструктуризацію валютних кредитів проголосували. 229 голосів. Тепер, по ідеї, кредити треба буде перерахувати за курсом на момент укладання. Але зуб даю, що президент його ветує», — написав він на своїй сторінці в Facebook.

У той же час, нардеп від БПП Сергій Лещенко назвав законопроект популістським і також вказав на кнопкодавство серед народних обранців.

Be the first to comment on "Верховна Рада схвалила закон про реструктуризацію валютних кредитів для населення"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**