Велика тихоокеанська сміттєва пляма втричі більша за Францію

Сміття в океаніСміття в океані

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Scientific Reports на тему Великої тихоокеанської сміттєвої плями, кількість пластику в ній постійно зростає. Нині в океанічних водах плаває майже 1,8 трлн шматків пластикових предметів, що відповідає 80 тис. тонн.

Читайте також: «Суперечка навколо Курильських островів»

Ситуація всередині сміттєвої плями погіршується. До таких висновків дійшли дослідники з голландської НУО Ocean Cleanup Foundation та шести університетів. Результати дослідження були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Велика тихоокеанська сміттєва пляма розташована на півночі Тихого океану між Каліфорнією та Гавайськими островами. Це найбільша відома зона пластикових відходів. Дослідники вивчали її, використовуючи сітки та гелікоптер, який за допомогою 3D-технологій сканував досліджувану область.

Результати дослідження вразили всіх. Велика тихоокеанська сміттєва пляма, в якій знаходиться 10 кілограмів пластику на 1 квадратний кілометр, займає біля 1,6 мільйона квадратних кілометрів. Це в три рази більше Франції. Там нараховується біля 1,8 трлн штук пластика вагою 80 000 тонн. Стільки ж важать 500 літаків Jumbo Jet.

Scientific Reports

Scientific Reports

Читайте також: «Мільйони тонн сміття потрапляють з рік до океанів»

Результати останніх досліджень, отримані вченими, в чотири-шість разів перевершують попередні оцінки. 92% маси Великої тихоокеанської сміттєвої плями — великі пластикові предмети, решта 8% — мікропластик (менший за п’ять міліметрів).

«Ми здивовані, — зазначила д-р Джулія Рейссер, одна з науковців, відповідальних за опубліковані дослідження. — Дотепер ми вважали, що більшість відходів складається з дрібних фрагментів, але цей аналіз проливає нове світло на проблему сміттєвої плями», — додала вона.

Команда дослідників порівнювала кількість мікропластику з історичними дослідженнями Великої тихоокеанської сміттєвої плями, що відносяться до 1970-х років ХХ століття. Дослідники дійшли висновку, що статистика постійно погіршується.

«Кількість пластику, що перебуває в межах сміттєвої плями, є більшою, ніж у навколишніх водах і означає, що сміття продовжує накопичуватися», — пояснює Лоран Лербертон, один з авторів дослідження.

Ocean Cleanup

Ocean Cleanup

Читайте також: «Україні загрожує екологічна катастрофа — іноземні ЗМІ»

«Щоб вирішити проблему, ми спочатку повинні її зрозуміти. Результати наших аналізів дають інформацію про те, як розробляти та випробувати технології очищення океану. Вони також сигналізують про важливість швидкого вирішення цієї проблеми. Якщо результати покажуть, що кількість шкідливого мікропластику збільшуватиметься, то прийшов час розпочати роботу», — пояснив Боян Слат, засновник Ocean Cleanup.

Be the first to comment on "Велика тихоокеанська сміттєва пляма втричі більша за Францію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**