Велика Британія збільшить допомогу для української армії, яка воює на Донбасі

Майкл ФеллонМайкл Феллон

Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявив: «Ми продовжуємо стояти поруч з нашими українськими друзями перед лицем російської військової загрози та агресії».

Читайте також: «У 2016 році Велика Британія стала лідером країн G7 за темпами зростання ВВП, незважаючи на Brexit»

Оскільки британці надають допомогу українській армії, яка бореться з російсько-терористичними силами, дуже вірогідно що це посилить напруженість в стосунках між Лондоном та Москвою.

Велика Британія розширює підготовку українських збройних сил, створюючи нові воєнні вишколи, які враховують усі можливі загрози. Вояків навчають, як протидіяти снайперам, атакам броньованих машин та мінуванню.

Зокрема місія, що отримала назву Операція «Орбіталь» має на меті навчити військових, як розпізнавати міни та саморобні вибухові речовини, надавати медичну допомогу та планувати логістику на полі бою.

Представляючи нову британську допомогу, Майкл Феллон заявив: «Ми продовжуємо стояти поруч з нашими українськими друзями перед лицем російської військової загрози та агресії.

Ця підготовка, котра має оборонний характер, допоможе захистити українських військових від загроз, з якими вони стикаються щодня.

Активізуючи та посилюючи наші тренінгові програми, ми надсилаємо чіткий месидж, що ми підтримуємо українців та твердо прихильні до їх суверенітету, незалежності та територіальної цілісності».

Лондон

Лондон

Сьогоднішня промова міністра була виголошена рівно через три роки після того, як 298 осіб, у тому числі 10 британців, загинули внаслідок збиття пасажирського авіалайнера в небі над східною Україною.

Читайте також: «Велика Британія вирішила залишити «європейську комуналку»

Ця катастрофа сталася в той час, коли російські сепаратисти, підтримувані Москвою, розгорнули бойові дії проти українських військових підрозділів на території Донбасу.

Літак Boeing 777MH17 авіакомпанії «Малайзія» вилетів з Амстердаму до Куала-Лумпура і був збитий в районі воєнних дій 17 липня 2014 року.

Слідством було доведено, що ракетна система «Бук», за допомогою якої воєнні злочинці здійснили фатальний постріл, була ввезена з території Росії на український Донбас, а згодом вивезена з місця, контрольованого проросійськими заколотниками, неподалік від якого згодом було виявлено рештки авіалайнера.

Від початку російської агресії на Донбасі, яка розпочалася в березні 2014 року загинуло 2700 українських військовослужбовців та ще 10 000 отримало поранення. Загалом цього року російськими військовими та їх колаборантами було вбито 128 українців.

Українські вояки

Українські вояки

Минулого тижня міністр оборони Великої Британії заявив, що Велика Британія взяла безпосередню участь в навчанні понад 5000 військовослужбовців Збройних сил України у 14 місцях їх дислокації поза Донбасом.

З 2015 року понад 1300 британських військовослужбовців було задіяно в Операції «Орбіталь». Навчальна місія триватиме щонайменше до початку 2018 року.

Читайте також: «Британія виступає проти планів створення спільної армії ЄС»

Be the first to comment on "Велика Британія збільшить допомогу для української армії, яка воює на Донбасі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**