Велика Британія занепокоєна збільшенням російської активності в Арктиці

Арктичний льодАрктичний льод

Велика Британія повинна «проявляти більше амбіцій і надати більше ресурсів» для зміцнення військового потенціалу в Арктиці через загрозу в регіоні з боку Росії», — попередила підкомісія британського парламенту. У відповідь Міністерство оборони визнало, що воно усвідомлює «10-кратне збільшення російської активності в Арктиці».

Читайте також: «Росія формує армію на Далекому Сході»

Члени депутатського Підкомітету з питань оборонної політики опублікували доповідь, в якій вони попереджають, що активність Кремля і приклади його «агресивної і ревізіоністської поведінки» в інших частинах світу можуть означати «повернення до конкуренції з боку великих держав» у регіоні, який в зв’язку з триваючим скороченням льодового покриву стає все більш доступним для людей, зокрема з точки зору транспортних маршрутів та експлуатації природних ресурсів.

Як вже зазначалося, Росія в останні роки створила або відновила військові бази, а також розгорнула значні військові сили, в тому числі системи ППО, а також ракетні пускові установки довгого радіусу дії.

Лондон

Лондон

Члени палати Громад вважають, що поведінка російської влади «виходить за рамки того, що мало бути лише пропорційною відповіддю та захистом своїх інтересів і мусить викликати занепокоєння».

Читайте також: «Арктика тане. Починаються змагання за її багатства»

Серед дій, до яких закликають парламентарі, істотне збільшення витрат на оборону в регіоні, а також призначення спеціального посла, відповідального за захист британських інтересів в Арктиці.

Керівник Підкомітету, депутатка від Лейбористської партії Мадлен Мун зазначила, що «ситуація з безпекою в Арктиці і на Крайній Півночі є питанням, котре набуває дедалі більшого значення для Великої Британії з огляду на стратегічну важливість цього регіону і зростання військової діяльності, що відзначається останнім часом».

У відповіді на опублікований документ Міністерство оборони Великої Британії підкреслило в заяві, що воно знає про 10-кратне збільшенні російської активності в Арктиці та у Північній Атлантиці при одночасному всебічному оновленні Росією свого Північного флоту та  ремілітаризації території Арктики».

Корабель в Арктиці

Корабель в Арктиці

Читайте також: «NASA: Арктична крига тане прискореними темпами»

«Поряд зі Сполученими Штатами та іншими союзниками в рамках НАТО, Сполучене Королівство повинне вжити належних заходів для забезпечення стабільності в Арктиці і закликає всіх членів Арктичної ради (об’єднує 10 країн, – Глобал Аналітик) до подальшого конструктивного вирішення питань, що стосуються регіону».

 

Be the first to comment on "Велика Британія занепокоєна збільшенням російської активності в Арктиці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**