«Вагнерівці» з’явилися в Центральноафриканській Республіці

ЦАР на мапі АфрикиЦАР на мапі Африки

Цього року Росія відправила в Центральноафриканську Республіку (ЦАР) загін найманців з Приватної військової компанії Вагнера (PMC), повідомляє Conflict Intelligence Team (CIT).

Читайте також: «Африканські мігранти штурмували кордон іспанського ексклава, є жертви»

22 березня Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що наприкінці січня та на початку лютого до ЦАР було доставлено невелику партію зброї та боєприпасів. Крім цього, п’ять військових підрозділів та 170 російських цивільних інструкторів були направлені на навчання військовослужбовців Республіки. Однак CIT зазначив, що цей персонал, скоріше за все, складатиметься з «вагнерівців».

Раніше західні ЗМІ повідомили про розгортання «вагнерівців» у Судані та ЦАР, пише CIT та цитує доповідь агенції France-Presse, яка стверджує, що на території Палацу Беренго є ряди наметів та кілька десятків росіян у формі навчають солдатів ЦАР. Супутникові знімки показали, що табір росіян було розгорнуто 21-22 січня.

Пізніше президент ЦАР опублікував фотографії випускної церемонії 200 солдатів піхотного батальйону Збройних сил ЦАР. На кількох фотографіях є чоловіки європейського вигляду у військовій формі. Аналітики CIT прийшли до висновку, що ці «російські військовослужбовці» фактично були «вагнерівцями», але зазначили, що не можуть бути абсолютно впевненими.

ЦАР

ЦАР

Читайте також: «Африка — найбідніший і найнебезпечніший регіон планети»

Портал також вказує, що колись у Тунісі був затриманий турецький корабель, який перевозив російські бронемашини, боєприпаси, військову форму, генератори, медичне обладнання та вантажі, необхідні для будівництва військового табору в ЦАР.

Усі дані свідчать, що Росія можливо просто надає допомогу Центральноафриканській Республіці, як заявило їхнє МЗС. Проте CIT вважає, що «російська допомога навряд чи є альтруїстичною», вказуючи на заяву Міністерства закордонних справ РФ про «можливості для взаємовигідної розробки природних ресурсів ЦАР», зокрема, «організацію пошуково-розвідувальних робіт».

ЗМІ припускають, що російські «інструктори» знаходяться поблизу родовищ корисних копалин, у тому числі золота, діамантів та урану, що може зацікавити друга Путіна підприємця Іосифа Пригожина.

Читайте також: «В Африці тріскає земля. Можливе формування нового континенту»

Підтвердження наявності винищувачів у «вагнеріців» також є в статті РІА ФАН від 10 квітня, що має назву «Росія допоможе відновити мир і спокій у ЦАР». CIT пише, що РІА ФАН пов’язана з Пригожиним, який вважається одним з творців загону Вагнера.

Десь в Африці

Десь в Африці

Be the first to comment on "«Вагнерівці» з’явилися в Центральноафриканській Республіці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**