Біля 600 турецьких дипломатів попросили політичного притулку в Німеччині

ТуреччинаТуреччина

Після невдалого перевороту в Туреччині у липні минулого року понад 600 турецьких дипломатів і чиновників високого рівня разом зі своїми родинами звернулися з проханням про політичний притулок в Німеччині, — повідомили німецькі газети, яка належить до медіа-групи Функе.

Читайте також: «Ердоган знову звинуватив ЄС у невиконанні обіцянок»

Згідно з даними німецького Міністерства внутрішніх справ, до середини вересня прохання про надання притулку надали 250 турецьких громадян з дипломатичними паспортами і 380 осіб з високопоставленим офіційним статусом.

196 заяв від дипломатів та їхніх сімей було схвалено. Проте Анкара вимагає відправити прохачів назад до Туреччини.

Реджеп Таїп Ердоган

Реджеп Таїп Ердоган

Відносини між Берліном та Анкарою погіршилися після невдалого перевороту в Туреччині 15 липня 2016 року. Німецька влада піддала критиці масові арешти і чистки серед чиновників, суддів; представників армії, поліції, освіти і засобів масової інформації, яких президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив в антитурецькіх діях.

Читайте також: «Ердоган заявив, що Туреччина не потребує членства в ЄС»

У середині серпня Ердоган назвав канцлера Німеччини ворогом Туреччини і закликав турків, які проживають в ФРН, щоби вони проголосували проти Ангели Меркель і всіх головних партій під час виборів до Бундестагу 24 вересня. Заклик президента Туреччини супроводжувався різкими коментарями з боку німецьких політиків. Глава зовнішньополітичного відомства Зігмар Габріель оголосив про перегляд німецької політики щодо Туреччини та порадив громадянам Німеччини утриматися від відвідин цієї країни.

Мітинг в підтримку Ердогана

Мітинг в підтримку Ердогана

Нині у турецьких в’язницях утримуються десятки громадян ФРН, які підозрюються в контактах з терористами. Деякі з них також мають турецькі паспорти. Згідно з позицією офіційного Берліну, вони були незаконно затримані з політичних міркувань.

 Читайте також: «Туреччина продовжить спецоперацію проти бойовиків «Робітничої партії Курдистану»

Be the first to comment on "Біля 600 турецьких дипломатів попросили політичного притулку в Німеччині"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**