Біля 300 сербів воюють на Донбасі за сепаратистів

Сербські найманці на ДонбасіСербські найманці на Донбасі

Служба безпеки України (СБУ) заявляє, що на боці проросійських сепаратистів на Донбасі воюють біля 300 сербів. Вони переконані, що таким чином сприяють підтримці традиційних зв’язків між Росією та Сербією.

Читайте також: «Захарченко впевнений, що Мінські домовленості допомагають бойовикам захопити весь Донбас»

Тим часом Міністерство закордонних справ Сербії розкритикувало посла України Олександра Олександровича після його заяви, що Белград повністю підпорядкований Москві, про що повідомляє Державний секретар Міністерства закордонних справ Сербії Івіца Тончєв.

Сербія вважає, що така заява посла може розглядатися як ще одна спроба українського посольства погіршити відносини між Сербією та Росією. На думку Тончєва, український посол забув, що роль дипломатії полягає в покращенні двосторонніх відносин.

СБУ

СБУ

Читайте також: «Дипломат пояснив, чому Захід не бачить військ РФ на Донбасі»

«Він без будь-яких доказів заявив, що Сербія була задіяна в дестабілізації у Македонії, про поновлення напруженості з Хорватією та участь сербських екстремістів у спробі перевороту в Чорногорії, — додав Тончєв. — Звичайно, він не пропустив можливості повторити вже відому заяву західного дипломата про «сидіння на двох стільцях». На щастя, інтерв’ю було недовгим, тому що Сербію, мабуть, звинуватили б у розв’язанні Другої світової війни — зрозуміло, у співпраці з Москвою».

Якщо український посол продовжуватиме виходити за рамки керівних принципів Віденської конвенції про дипломатичні відносини, то, за словами Тончєва, сербський уряд звернеться до Міністерства закордонних справ України з проханням застосувати кроки, які є «звичайними для таких ситуацій».

Івіца Тончєв

Івіца Тончєв

Читайте також: «Ніхто з неатестованих міліціонерів не захотів їхати на Донбас»

Коментар Глобал Аналітик: Другу світові війну Сербія, звичайно, не розв’язувала, вистачить того, що вона, разом зі своїм союзником Російською імперією, спричинила виникнення Першої світової війни, а Друга світова була лише її закономірним наслідком.

 

Be the first to comment on "Біля 300 сербів воюють на Донбасі за сепаратистів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**