Біля берегів Данії знайшли затонулий корабель, який розшукували десятиліттями

ЮтландіяЮтландія

Залишки транспортного корабля Третього рейху «M/S Pionier», затопленого 2 вересня 1940 року, було виявлено у водах проливу Скагеррак, біля північного узбережжя Данії, — повідомляє thelocal.dk.

Читайте також: «Біля узбережжя Данії було знайдено уламки незвичайного підводного човна»

Про відкриття проінформував ютландський Військово-морський музей у прес-релізі, опублікованому 6 вересня.

Затонулий корабель «M/S Pionier» був одним з найбільш розшукуваних суден у регіоні. Його протягом декількох десятиліть шукали дайвери з Данії та з інших країн.

Виявилося, що корабель знаходився на глибині 177 метрів у місці набагато віддадаленішому на схід від місця, де — як спочатку думали — він мав знаходитися.

Читайте також: «У Данії будуть суворіше карати за злочини у мігрантських гетто»

Друга світова війна

Друга світова війна

Директор музею в Ютландії Норманн Андерсен не приховував радості з приводу цієї знахідки.

«Для нас це одне з найвідоміших затонулих суден, яке довгий час оточувала таємниця. Це чудово, що ми, нарешті, знаємо, де воно перебуває», — сказав він.

Андерсен додав, що після виявлення корабля можна буде перевірити, що знаходилося на його борту. Історики припускають, що під час затоплення корабель міг транспортувати гармати великого калібру або вибухівку.

У вересні 1940 року «M/S Pionier» плив з Фредеріксхавна до Фредеріксштада в Норвегії. На його борту було 823 людини — 333 з них загинули після вибуху.

Читайте також: «У Данії російський телеканал НТВ звинувачують в брехні»

На думку британців, корабель був затоплений торпедою, вистеленою кораблем «HMS Sturgeon», але влада Третього рейху вважала, що судно затонуло через вибух міни або саботаж. Андерсен заявляє, що початкове дослідження корпусу доводить, що рацію мали британці.

 

Be the first to comment on "Біля берегів Данії знайшли затонулий корабель, який розшукували десятиліттями"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**