Більшість гімалайських льодовиків зникнуть до 2100 року

Засуха в ІндіїЗасуха в Індії

Зростаючі температури в Гімалаях розтоплять принаймні третину льодовиків в регіоні до кінця століття, навіть якщо буде досягнуто наймасштабніших цілей щодо уповільнення глобальних кліматичних змін, — пише «New York Times».

Читайте також: «Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів»

Якщо поставлені цілі не будуть досягнуті, а глобальне потепління і викиди парникових газів утримуватимуться на нинішньому рівні, Гімалаї можуть втратити дві третини своїх льодовиків до 2100 року, — йдеться в рапорті Hindu Kush Himalaya Assessment.

У цьому випадку температура в Гімалаях може збільшитися приблизно на 4,4 ᵒ до кінця століття, що викличе, серед іншого, масове переселення населення. Льодовики в Гіндукуші, які простягаються на 2000 миль, забезпечують водними ресурсами близько чверті населення світу.

«Це кліматична криза, про яку ви не чули, — зазначає провідний автор доповіді Філіпп Вестер. — Це вплине на людей в регіоні, який вже є одним з найбільш чутливих і вразливих гірських районів». Вестер пояснив, що ми будемо мати справу з погіршенням рівня забруднення повітря та збільшенням «екстремальних погодних явищ».

«New York Times»

«New York Times»

Читайте також: «Найновіші дослідження свідчать, що на Марсі могло бути життя»

У жовтні доповідь наукової комісії ООН з питань зміни клімату показала, що якщо викиди парникових газів зберігатимуть нинішні темпи, то температура до 2040 року зросте на 1,5ᵒ вище доіндустріального рівня. Згідно з цим сценарієм, в Гімалаях потепління, ймовірно, буде ще вищим і становитиме біля 2,1ᵒ. Передбачається, що в цьому столітті поверхня льодовиків у всьому світі скоротиться на 90% внаслідок зменшення снігопаду та більш тривалого сезону танення.

Звіт готували протягом п’яти років 210 авторів. Він містить інформацію від понад 350 науковців з 22 країн.

У Південній Азії вплив кліматичних змін вже посилився. Хвилі тепла стають нестерпними, що призводить до того, що люди дедалі більше хворіють, а тривалість життя 800 мільйонів мешканців падає. Проблемою, серед іншого є доступ до води. Минулої зими в індійському місті Шимла в Гімалаях її дефіцит був настільки серйозним, що деякі мешканці просили туристів припинити відвідування цієї місцевості.

Постійні зміни клімату стають вагомою економічною та соціальною проблемою

Постійні зміни клімату стають вагомою економічною та соціальною проблемою

Читайте також: «Глобальна задуха: в морях і океанах катастрофічно зменшується кількість кисню»

Урядовий звіт, опублікований минулого року, показав, що Індія переживає найгіршу водну кризу в своїй історії. Згідно з доповіддю, біля половини населення Індії — майже 600 мільйонів осіб — зіткнулися з серйозною нестачею води, а 200 тисяч людей щороку помирають через недостатній доступ до неї. До 2030 року попит на воду в країні, ймовірно, буде вдвічі більшим, ніж наявні ресурси, — читаємо в «NYT».

 

Be the first to comment on "Більшість гімалайських льодовиків зникнуть до 2100 року"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**