Зростаючі температури в Гімалаях розтоплять принаймні третину льодовиків в регіоні до кінця століття, навіть якщо буде досягнуто наймасштабніших цілей щодо уповільнення глобальних кліматичних змін, — пише «New York Times».
Читайте також: «Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів»
Якщо поставлені цілі не будуть досягнуті, а глобальне потепління і викиди парникових газів утримуватимуться на нинішньому рівні, Гімалаї можуть втратити дві третини своїх льодовиків до 2100 року, — йдеться в рапорті Hindu Kush Himalaya Assessment.
У цьому випадку температура в Гімалаях може збільшитися приблизно на 4,4 ᵒ до кінця століття, що викличе, серед іншого, масове переселення населення. Льодовики в Гіндукуші, які простягаються на 2000 миль, забезпечують водними ресурсами близько чверті населення світу.
«Це кліматична криза, про яку ви не чули, — зазначає провідний автор доповіді Філіпп Вестер. — Це вплине на людей в регіоні, який вже є одним з найбільш чутливих і вразливих гірських районів». Вестер пояснив, що ми будемо мати справу з погіршенням рівня забруднення повітря та збільшенням «екстремальних погодних явищ».
Читайте також: «Найновіші дослідження свідчать, що на Марсі могло бути життя»
У жовтні доповідь наукової комісії ООН з питань зміни клімату показала, що якщо викиди парникових газів зберігатимуть нинішні темпи, то температура до 2040 року зросте на 1,5ᵒ вище доіндустріального рівня. Згідно з цим сценарієм, в Гімалаях потепління, ймовірно, буде ще вищим і становитиме біля 2,1ᵒ. Передбачається, що в цьому столітті поверхня льодовиків у всьому світі скоротиться на 90% внаслідок зменшення снігопаду та більш тривалого сезону танення.
Звіт готували протягом п’яти років 210 авторів. Він містить інформацію від понад 350 науковців з 22 країн.
У Південній Азії вплив кліматичних змін вже посилився. Хвилі тепла стають нестерпними, що призводить до того, що люди дедалі більше хворіють, а тривалість життя 800 мільйонів мешканців падає. Проблемою, серед іншого є доступ до води. Минулої зими в індійському місті Шимла в Гімалаях її дефіцит був настільки серйозним, що деякі мешканці просили туристів припинити відвідування цієї місцевості.
Читайте також: «Глобальна задуха: в морях і океанах катастрофічно зменшується кількість кисню»
Урядовий звіт, опублікований минулого року, показав, що Індія переживає найгіршу водну кризу в своїй історії. Згідно з доповіддю, біля половини населення Індії — майже 600 мільйонів осіб — зіткнулися з серйозною нестачею води, а 200 тисяч людей щороку помирають через недостатній доступ до неї. До 2030 року попит на воду в країні, ймовірно, буде вдвічі більшим, ніж наявні ресурси, — читаємо в «NYT».
Be the first to comment on "Більшість гімалайських льодовиків зникнуть до 2100 року"