Білорусь: Інтеграція з Росією в обмін на мільярди доларів

Олександр ЛукашенкоОлександр Лукашенко

Олександр Лукашенко стоїть перед дилемою. В обмін на російські субсидії він має посилити інтеграцію з Росією.

Читайте також: «Білорусь спростовує твердження про пожежу на АЕС»

Віце-прем’єр-міністр Дмітрій Козак, який відповідає за розвиток російської промисловості, зустрівся у вівторок зі своїм білоруським колегою. Незважаючи на очікування властей у Мінську, росіянин не захотів порушувати питання підвищення цін на російську нафту для білоруських НПЗ у наступному році. Аналітики підрахували, що протягом шести років білоруський бюджет може втратити на цьому понад 10 мільярдів доларів. Білоруська влада кілька місяців вимагала, щоб  Росія компенсувала ці втрати. Проте Москва постійно уникає даної теми.

Білоруська редакція російського агентства «Інтерфакс», посилаючись на «добре проінформоване джерело», розкрила деталі зустрічі, яка відбулася у вівторок. У розмові з членам білоруської делегації Козак зазначив, що компенсація для Білорусі не буде обговорюватися доти, поки «не будуть прийняті основні рішення щодо подальшої інтеграції Білорусі та Росії в рамках федеративної держави».

У Москві вже давно говорять про те, що Росія дорого платить за «дружбу з Лукашенком». Російські ЗМІ неодноразово заявляли, що ставлення Кремля до Лукашенка змінилося, і Мінськ повинен довести, що він — союзник Росії.

Мінськ

Мінськ

Читайте також: «Поляки приїздять у Білорусь лікуватися»

«Темою компенсації для Білорусі особисто займається президент Путін. Жоден член уряду Росії не наважується приймати будь-яких рішень. Йдеться про надзвичайно великі гроші. Влада в Мінську знає, що робити. Безкоштовно вони нічого не одержать», — говорить один з російських аналітиків, тісно пов’язаний з Кремлем. Він не навів подробиць, припускаючи, що ані Москва, ані Мінськ не хотіли б, щоб громадськість дізналася про подробиці переговорів.

При створенні Союзу Білорусі та Росії в Москві в 1997 році передбачалось, що в майбутньому він матиме єдину валюту, парламент, суд і навіть уряд. Також мав з’явитися спільний прапор та герб. «У даний час йдеться, принаймні про спільну валюту. Важливо також, щоб Білорусь виступала спільно з Росією на міжнародній арені, — каже професор Андрєй Суздальцев з престижної Вищої економічної школи Москви. — Білорусь хоче бути незалежною країною, але не хоче платити за російський газ так, як усі інші».

Читайте також: «У Білорусі блокують доступ до останнього незалежного інтернет-порталу»

Обмін думками між Путіним і Лукашенком відбувся минулого четверга під час саміту Євразійського союзу в Санкт-Петербурзі. Путін сказав, що Білорусь платить нижчу ціну за газ з огляду на «інтеграцію з Росією». Лукашенко перебив його і відповів, що білоруси «насправді платять більше, ніж німці». Путін запропонував продовжити дискусію «за закритими дверима».

Be the first to comment on "Білорусь: Інтеграція з Росією в обмін на мільярди доларів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**