Білорусь спростовує твердження про пожежу на АЕС

Білоруська АЕСБілоруська АЕС

Адміністрація Білоруської атомної електростанції, що будується біля Островця, спростувала інформацію одного з противників ядерної енергетики, який стверджував, що в лютому в силовій установці трапилася «велика пожежа». «Ця інформація не відповідає дійсності», — написало керівництво електростанції на веб-сайті.

Читайте також: «У Білорусі блокують доступ до останнього незалежного інтернет-порталу»

Згідно з цим повідомленням, 17 лютого трапилося коротке замикання в силовій установці на одному з кабелів, що спричинило руйнування його ізоляції. Проте до пожежі не дійшло.

Учора опозиційна Об’єднана громадянська партія надіслала ЗМІ інформацію від свого члена, противника атомної енергетики Мікалая Уласевича, який стверджує, що 17 лютого на електростанції вибухнула велика пожежа.

Мінськ

Мінськ

Посилаючись на надійні джерела, він говорить, що це відбулося під час випробувань системи аварійного захисту реакторів.

Читайте також: «Лукашенко обіцяє побудувати АЕС всупереч спротиву інших держав»

«Не проводилось жодних робіт в рамках випробувань аварійної системи захисту реакторів», — натомість зазначає в своїй заяві адміністрація АЕС. Вона також повідомила, що системи безпеки силового агрегату лише монтуються.

Білоруська АЕС буде побудована в Гродненській області, приблизно в 20 км від міста Островець. Головним її підрядником є ​​Росатом.

АЕС складається з двох енергоблоків, кожний з яких має реактор потужністю до 1200 мегават. Перший блок буде запущений до кінця 2019 року, другий — у 2020 році.

АЕС складається з двох енергоблоків

АЕС складається з двох енергоблоків

Занепокоєння та застереження стосовно будівництва Білоруської АЕС неодноразово висловлювала Литва, влада якої описує її як «російський геополітичний проект».

Читайте також: «Безсмертний: У Білорусі та в Казахстані запущено «донбаський сценарій»

Вільнюс звинувачує білорусів, серед іншого, у вибірковому підході до питань безпеки, а також неможливості надання повної інформації про будівництво електростанції, яка постане лише за кілька десятків кілометрів від столиці Литви.

Be the first to comment on "Білорусь спростовує твердження про пожежу на АЕС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**