Білорусь зупиняє військово-технічну співпрацю з Україною

БелсатБелсат

Військово-технічне співробітництво між Білоруссю та Україною припинилося. Офіційною причиною є статус Мінська як платформи для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Читайте також: «У Білорусі блокують доступ до останнього незалежного інтернет-порталу»

Про це в Мінську заявив голова Державного військово-промислового комітету Білорусі Олег Двигальов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наше співробітництво з Україною у цій сфері було скорочене, наразі не виконується, тому що ми повинні розуміти, що Білорусь, насамперед, є платформою для врегулювання конфлікту на Донбасі. Ми не створюємо додаткових проблем і питань», — сказав Двигальов.

«Ми не можемо дозволити, щоб така ситуація (військово-технічне співробітництво) якось використовувалася не в наших інтересах», — додав він.

Державний військово-промисловий комітет Білорусі підтвердив belsat.eu, що військово-технічне співробітництво з Україною було призупинене, але представник комітету зазначив, що воно було заморожене близько двох років тому.

Мінськ

Мінськ

У той же час комітет відзначає: до війни такі постачання контролювалися спеціальною комісією, процес регулювався міжурядовою угодою, але «комісія не збиралася вже кілька років».

Читайте також: «У Білорусі заявили про затримання «бойовиків» «Азова» та УНА-УНСО»

У свою чергу, джерело, близьке до української розвідки, заявило в Києві журналістам «Белсат», що Білорусь без жодних проблем постачала Україні технології подвійного використання протягом останніх декількох років. Проте в грудні минулого року, за словами джерела, українська сторона не змогла придбати трактори та колісні бази для потреб МНС, тендер на покупку було скасовано. Згідно з джерелом, доставка була скасована з ініціативи Мінська, «через неявну заборону з боку КДБ».

Голова української волонтерської організації «Мир і Ко», учасник АТО Мирослав Гай заявив, що Білорусь постачала оптичні приціли для снайперських гвинтівок, тепловизори, прилади нічного бачення.

Крім того, волонтер заявляє, що Україна купувала білоруське паливо для авіації, а також ремонтувала свої вертольоти в Білорусі. Найімовірніше, Гай мав на увазі послуги Оршанського авіаремонтного заводу.

Мирослав Гай

Мирослав Гай

Державний військово-промисловий комітет Білорусі спростовує цю інформацію.

Читайте також: «Мовна ситуація в нинішній Білорусі»

Існують дві точки зору щодо питання військово-технічного співробітництва між Білоруссю та Україною в експертному середовищі. Деякі (наприклад, український політолог Ігор Тишкевич) вважають, що цей аспект торгівлі процвітає, тоді як інші вважають, що після війни на Донбасі він знизився.

 

 

 

Be the first to comment on "Білорусь зупиняє військово-технічну співпрацю з Україною"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**