Білорусь готова експортувати електроенергію зі своєї АЕС до Польщі та України

Уладзімір ПотупчикУладзімір Потупчик

Після того, як запрацює Білоруська АЕС Мінськ буде в змозі експортувати електроенергію до Польщі та України. Міністр енергетики Білорусі Уладзімір Потупчик зробив відповідну заяву в прямому ефірі телеканалу «Білорусь» 24 грудня, передає БЕЛТА.

Читайте також: «У Чорнобилі знову вироблятимуть електроенергію»

Чиновник вважає, що після того, як Білоруська атомна електростанція дасть перший струм, для Литви буде економічно вигідним купувати там електроенергію за ринковими цінами. На сьогоднішній день білоруська електроенергія абсолютно конкурентоспроможна, вважає він. «Ми розраховуємо активізувати роботу з Польщею. Ми готові працювати з Україною», — додав міністр енергетики.

Крім того, Білорусь має намір продавати електроенергію на спільному ринку електроенергії Євразійського економічного союзу.

Уладзімір Потупчик нагадав, що білоруська енергосистема споживатиме вдвічі менше природного газу після того, як запрацює атомна електростанція. «АЕС дозволить нам витратити 5 млрд куб. м природного газу на генерацію електроенергії. На даний час енергосистема Білорусі споживає близько 11 млрд КВт/г електроенергії. Іншими словами, ми заощадимо практично половину поточного обсягу природного газу, використовуючи АЕС для виробництва електроенергії», — пояснив міністр енергетики.

Білоруська АЕС

Білоруська АЕС

Читайте також: «Ураган «Ірма» загрожує американським АЕС»

Говорячи про ціни на електроенергію після того, як запрацює атомна електростанція, Потупчик підтвердив, що зараз білоруські фахівці з енергетики використовують попередні розрахунки, які встановлюють ціни на електроенергію в 7,25 центів за кіловат-годину. «Це орієнтир, якого ми прагнемо», — зазначив він.

На сьогодні білоруські домогосподарства платять 85% вартості електроенергії, 18% вартості послуг з опалення та 40% вартості природного газу. Очікується, що білоруські домогосподарства платитимуть 100% собівартості електроенергії в 2018 році. «Що стосується послуг з опалення, ми поступово рухаємося, щоб досягти 100%-го відшкодування витрат», — зазначив міністр.

Читайте також: «На енергоблоці Хмельницької АЕС сталася аварія»

Білоруська атомна електростанція побудована за російськими стандартами поблизу Островця (Гродненська область). Перший енергоблок планується ввести в експлуатацію в 2019 році, а другий — в 2020 році.

БЕЛТА

БЕЛТА

Be the first to comment on "Білорусь готова експортувати електроенергію зі своєї АЕС до Польщі та України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**