Білорусь відкриває для туристів Чорнобильську зону

Чорнобильська АЕСЧорнобильська АЕС

Туристи зможуть побачити 95 сіл, залишених мешканцями після аварії на Чорнобильській АЕС.

Читайте також: «В Україні знайшли радіоактивне молоко»

Йдеться про найбільший у Білорусі та один з найбільших у Європі заповідників — Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник. Раніше це була 30-кілометрова закрита зона, яка межує з Україною, а саме з колишнім Чорнобильським районом та залишеним «містом-примарою» Прип’ять.

Радіація

Радіація

Білоруський телеканал ОНТ стверджує, що керівництво заповідника пропонує туристам два маршрути, які, з огляду на потенційне радіаційне опромінення, є найбільш безпечнішими для людського організму. Заступник директора заповідника Максим Кудін, якого цитує телеканал, навіть заявив, що протягом одного дня такої екскурсії турист отримає меншу дозу радіації, ніж при подорожі літаком.

Читайте також: «У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція»

Вартість поїздки для групи з п’яти осіб складе 340 білоруських рублів (7500 грн). Візит можливий лише в присутності працівників заповідника, які покажуть туристам 95 сіл, які залишились без жителів. Усі місцеві мешканці були евакуйовані звідти після вибуху Чорнобильської АЕС в 1986 році, що стало найбільшою ядерною катастрофою у світі. Майже чверть території Білорусі постраждала від радіоактивного забруднення.

Чорнобильська зона

Чорнобильська зона

Be the first to comment on "Білорусь відкриває для туристів Чорнобильську зону"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**