Білорусько-російські стосунки переживають чергову кризу

МінськМінськ

Білорусько-російські відносини зазнають чергової кризи. Мінськ шукає нових партнерів, на разі торгівельних.

Читайте також: «Безсмертний: У Білорусі та в Казахстані запущено «донбаський сценарій»

Протягом багатьох років виникнення білоруської теми в російських ЗМІ означає, що в стосунках між Москвою та Мінськом знову щось негаразд. Цього разу російські журналісти були розгнівані інтерв’ю, яке глава білоруської дипломатії Уладзімір Макей нещодавно дав телеканалу Euronews.

Він підкреслив, що «Білорусь не є частиною Росії» і що «Мінськ проводить незалежну зовнішню політику».

«З економічної точки зору ми дуже залежимо від Росії. Саме тому наше завдання — диверсифікувати наші відносини, насамперед економічні. Ми хотіли б мати більш тісні відносини з Європейським Союзом. Це наша мета, і ми активно працюємо над цим», — заявив голова білоруського МЗС.

Російський популярний портал Lenta.ru написав, що таким чином білоруська влада дає знати Москві, що не стане по російському боці в конфлікті із Заходом. Автор матеріалу під назвою «Бацька вже не диктатор» звернув увагу на той факт, що коли західні країни виганяли російських дипломатів, солідаризуючись з Великою Британією, глава білоруської дипломатії розпочав свій візит до Лондона. «Офіційні коментарі Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь у цьому питанні виглядали дуже нейтрально», — йдеться в статті.

Россєльхознадзор

Россєльхознадзор

Читайте також: «У Білорусі блокують доступ до останнього незалежного інтернет-порталу»

Російські ЗМІ закидають Білорусі, що вона досі не визнала незалежності Абхазії та Південної Осетії. Вони звинувачують владу в Мінську, що та дружить з «ворожою Україною».

Зовнішню політику Білорусі визначає президент Лукашенко, який керує майже 25 років. Останнім часом він висловлюється про Росію не дуже прихильно. Протягом тижня Москва утримує ембарго на імпорт білоруського м’яса та значну частину молочної продукції. Російські служби стверджують, що вірус африканської свинячої лихоманки був виявлений у білоруських м’ясних продуктах та антибіотики у молоці. Олії у вогонь підлили погрози Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россєльхознадзора), яка на початку квітня погрожувала заборонити імпорт білоруської картоплі в Росію.

«Якщо росіяни вирішили постійно тиснути на нас, ми будемо шукати свого щастя в іншому місці. Шукайте інших ринків», — сказав нещодавно Лукашенко. Він стверджує, що мова йде не про якість білоруської продукції, а про корупцію в Росії. «Там всюди хабарі», — стверджує він.

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Читайте також: «У Білорусі заявили про затримання «бойовиків» «Азова» та УНА-УНСО»

Білоруські аналітики зазначають, що нелегко стати незалежним від Росії. «Майже 45% білоруського експорту надходить у Росію. На європейському ринку ці товари не є конкурентоспроможними. Економіка потребує негайних реформ, а на це немає політичної волі, — каже білоруський політолог Валерій Карбалевич, — Росія дає дешеві енергоресурси та кредити. Вона не вимагає реформ, тільки лояльності».

Be the first to comment on "Білорусько-російські стосунки переживають чергову кризу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**