Білоруська армія хоче в Україну

Уладзімір МакейУладзімір Макей

Мінськ запропонував відправити армію на Донбас. Київ проти.

Читайте також: «Що стоїть за активізацією бойових дій на Донбасі?»

«Ми готові виділити відповідні військові підрозділи», — запевнив міністр закордонних справ Білорусі Уладзімір Макей на прес-конференції в Москві.

«Лукашенко зрозумів, як добре бути посередником, що несе мир. Це уже дало йому політичні дивіденди. Завдяки цьому він вийшов з політичної ізоляції в Європі», — розповідає політолог Володимир Фесенко.

Офіційно Київ, який хоче введення миротворчих сил ООН на Донбас, не коментує білоруську пропозицію. Неофіційно українські дипломати не приховують, що вони дуже не хочуть цього: Білорусь є військовим союзником Росії (в організації ОДКБ), а також 20 років входить до союзної держави. Україна категорично виключає участь в такій місії як самої Росії, так і її військових союзників (Білорусі, Казахстану та Вірменії).

«Білорусь підтримує неупереджену та чесну позицію стосовно всіх учасників конфлікту. Тому що це конфлікт у нашій сім’ї», — пояснив Макей в інтерв’ю газеті «Ізвєстія». Однак він не згадав, що білоруська конституція забороняє відправляти війська за кордон.

На Сході України триває війна, якої офіційно немає

На Сході України триває війна, якої офіційно немає

Читайте також: «Дипломат пояснив, чому Захід не бачить військ РФ на Донбасі»

«Ніхто не вірить у нейтралітет Білорусі. На додаток до військового союзу з Росією останнім часом наші відносини зіпсував шпигунський скандал: одного українця там було затримано через таке звинувачення, а другого викрадено і доставлено в Росію», — пояснив Фесенко. Крім того, в листопаді минулого року Мінськ проголосував в ООН проти української резолюції щодо порушення прав людини в Криму. Днем пізніше міністр Макей — також у Москві — вперше згадав про можливість відрядження білоруських солдатів на Донбас. Українські ЗМІ рішуче розкритикували цю пропозицію.

Хоча одночасно в Києві звертають увагу, що, незважаючи на поновлення холодної війни між Росією і Заходом, Мінськ не припинив співпрацю з НАТО в рамках програми «Партнерство заради миру».

«На даний час розробляється компромісний варіант, щось подібне до введення миротворчих сил поетапно. Американський посланник Курт Волкер увесь час говорить про це з російським офіційним представником по Донбасу Владиславом Сурковим», — зазначив Фесенко.

Спочатку «блакитні каски» повинні з’явитися на лінії фронту, потім Україна має ухвалити закон про особливий статус Донбасу (тобто автономію), а потім миротворчі сили візьмуть на себе контроль над всією територією. Тоді тільки відбудуться місцеві вибори та відновлення кордону з Росією. Під час двох останніх зустрічей, коли Сурков представив Волкеру письмову пропозицію російської сторони, у відповідь він отримав «29 пунктів американських поправок, з яких прийняв лише три».

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Суперечка стосується графіка введення військ, повноважень та функції місії, а також її складу. «Київ боїться, що ця можлива угода закінчиться так само, як і мінські угоди: вона просто не буде повністю виконана, і ми застрягнемо десь посередині. Гарантом її реалізації, мабуть, будуть Сполучені Штати та Росія. У той же час неофіційно була б визнана відповідальність РФ за агресію», — вважає Фесенко.

Читайте також: «На Донбасі російські окупанти застосували зброю проти мирного населення»

«Разом з початком миротворчої операції на Донбасі, європейське проросійське лобі отримає аргументи за скасування санкцій, накладених на Росію. У той же час операція відкладе на дуже далекий план саму проблему Криму», — попереджає колишній український дипломат Олександр Самарський.

 

Be the first to comment on "Білоруська армія хоче в Україну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**