Білий дім звинуватив Росію у масованій кібератаці на Україну

NotPetyaNotPetya

Білий дім в незвикло жорсткому тоні засудив Росію за минулорічну кібератаку на Україну, навіть пригрозивши «наслідкам» для Москви, пише Ерік Геллер у POLITICO.

Читайте також: «США перекинули військову техніку з Болгарії до Грузії»

Червнева атака, здійснена за допомогою комп’ютерного вірусу, відомого як NotPetya, «стала частиною постійних зусиль Кремля, яких він докладає для дестабілізації України, що явно вказує на те, що Росія бере участь у конфлікті, який там триває», — сказала прес-секретар Білого дому Сара Хакейбі Сандерс. «Це була безрозсудна і сліпа атака, яка матиме міжнародні наслідки», — зазначила вона.

Експерти відзначають незвикло жорсткий тон заяви, якщо взяти до уваги небажання Білого дому гостро критикувати владу Путіна, на яку ще нещодавно американці покладали певні надії, сподіваючись на співробітництво в боротьбі з Ісламською Державою. Заява з’явилася через кілька годин після того, як британський та данський уряди також звинуватили Росію у кібератаці.

Сара Хакейбі Сандерс

Сара Хакейбі Сандерс

Представник Ради національної безпеки США не відповів на електронний лист від журналіста POLITICO із запитанням про те, які саме «міжнародні наслідки» готує Білий дім для РФ через NotPetya.

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Вірус NotPetya, який поширився завдяки зараженому оновленню програмного забезпечення в широко використовуваній українській податковій програмі, порушив діяльність НБУ, аеропорту «Бориспіль» та ЧАЕС.

Кібернетичні фахівці визнали це яскравим прикладом того, що Росія використовує Україну як майданчик для тестування тактики агресивної цифрової війни.

У зловмисному програмному забезпеченні частково використовувалися хакерські інструменти, що були викрадені з Агентства національної безпеки США та які сприяють швидкому поширенню в Інтернеті вірусів, котрі вже заразили системи в Сполучених Штатах та в багатьох країнах Європи та Азії.

Білий дім

Білий дім

Читайте також: «Кремль звинувачує США в причетності до нападу на військову базу Хмеймім в Сирії»

Спочатку Білий дім мав намір виголосити свою заяву одночасно з британцями, але, за даними джерел серед американських урядовців, йому довелося почекати, поки Дональд Трамп виступить у справі стрілянини в школі у Паркланді (штат Флорида).

Be the first to comment on "Білий дім звинуватив Росію у масованій кібератаці на Україну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**