Буря на Юпітері, що тривала 350 років, скоро припиниться

ЮпітерЮпітер

Величезна буря на Юпітері, яка тривала не менше 350 років, незабаром закінчиться. Знаменита Велика Червона пляма все ще скорочується і зникне в наступні роки, — повідомляє портал zmiennaziemi.pl.

Читайте також: «Китайці планують розпочати дослідження Марса»

Велика Червона пляма є постійним антициклоном на Юпітері. Вона настільки велика, що з Землі її можна спостерігати навіть за допомогою аматорських телескопів.

Вперше буря була помічена англійським фізиком і винахідником Робертом Гуком в 1664 році. Тільки після більш ніж 110 років почалися регулярні та більш точні спостереження. У той час антициклон міг мати, за оцінками вчених, понад 56 тисяч кілометрів у діаметрі та був у чотири рази більшим за Землю.

Magellan Telescope

Magellan Telescope

Читайте також: «NASA показав північний полюс Юпітера в трьох вимірах»

У 1979 році фотографії, зроблені космічним апаратом Voyager 1, який наблизився до Юпітера на відстань 280 000 км від піків хмари, показали, що антициклон вдвічі більший за Землю.

Останні звіти науковців є результатом аналізу фотографій, зроблених зондом Juno. Він був запущений NASA в 2017 році і наблизився до антициклону на відстань 9000 км. Фотографії підтверджують, що величезна пляма на найбільшій газовій планеті в Сонячній системі стає дедалі меншою, але поки що вона більша за Землю.

Juno

Juno

Читайте також: «Згідно з новими даними, Юпітер має на 12 супутників більше, ніж вважалося дотепер»

Планетолог Глен Ортон, який є членом наукової команди місії Juno вважає, що Велика Червона пляма перетвориться на Велике Червоне коло протягом 10-20 років, після чого зникне.

 

 

Be the first to comment on "Буря на Юпітері, що тривала 350 років, скоро припиниться"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**