Буксирування айсбергів з Антарктиди в Африку покладе край кризі з водою

ПАРПАР

Виникла ідея вирішення проблеми довготривалої посухи, з якою сьогодні стикається Кейптаун (ПАР), за допомогою перетягування величезних айсбергів з Антарктиди до узбережжя Африки.

Читайте також: «Африканські мігранти штурмували кордон іспанського ексклава, є жертви»

Нік Слоун, експерт з морського порятунку, який допоміг витягнути із Середземного моря на мілину круїзний корабель «Costa Concordia», стверджує, що ідея перетягування айсбергів з Антарктиди в Африку має шанс на успіх. План може врятувати громадян Кейптауна, законодавчої столиці Південної Африки.

За останні три роки в Кейптауні падає невелика кількість дощів. Місто в даний час бореться з найбільшою посухою за останні сто років. Якщо ситуація не зміниться, наступного року влада буде змушена відключити більшість кранів.

Про ПАР

Про ПАР

Читайте також: «Українці у Південно-Африканській Республіці»

Протягом останніх декількох місяців міський уряд закликав мешканців різко скоротити споживання води шляхом прийняття швидких душів, повторного використання води в туалетах та економічного зрошування садів. Незважаючи на це, країна опинилася у водній кризі.

«Ми хочемо показати, що, оскільки немає інших ідей для вирішення водної кризи, у нас є рішення, про яке ніхто не подумав раніше», — зазначив Слоун, який бере участь у проекті перетягування айсберга.

Експерти планують покривати айсберги спеціальною тканиною, щоб зупинити їх танення. Потім їх будуть прикріпляти до кораблів, які вирушать до Африки вздовж Бенгельської течії (холодна антарктична морська течія поблизу західних берегів Африки). Коли лід дійде до африканських берегів, його розділять на дрібні частини і розплавлять. За словами Слоуна, одна крижана гора може забезпечувати 150 мільйонів літрів води щодня протягом року.

Будинок парламенту в Кейптауні

Будинок парламенту в Кейптауні

Читайте також: «В Африці тріскає земля. Можливе формування нового континенту»

На думку Слоуна, цей план, якщо він буде застосований на практиці, може радикально змінити долю Кейптауна. Його вартість становитиме 130 мільйонів доларів США. Автори проекту в даний час працюють над залученням коштів із державних та приватних джерел.

 

Be the first to comment on "Буксирування айсбергів з Антарктиди в Африку покладе край кризі з водою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**