Британія йде на конфронтацію з Євросоюзом

Палата ГромадПалата Громад

Велика Британія хоче перегляду угоди про вихід з ЄС. Брюссель каже «ні».

Читайте також: «Stratfor: Британія може вдарити по російській економіці»

Після серії дебатів у Палаті Громад у вівторок увечері Тереза Мей нарешті отримала підтримку з боку парламентарів. За її закликом вони проголосували проти можливості виходу з ЄС без двостороннього порозуміння. Вони також відкинули ідею лейбористів про те, щоби продовжили переговори до кінця року. І, крім цього, підтримали останню пропозицію британського прем’єра про необхідність шукати альтернативу для ірландського Backstop. Це механізм, записаний у договорі про вихід з ЄС, що гарантує безперешкодне пересування людей і товарів на острові Ірландія. Він передбачає, що якщо б не вдалося домовитися про майбутню модель нових відносин, то Сполучене Королівство, а разом з ним і Північна Ірландія, залишаться в митному союзі з ЄС. Прем’єр-міністр тепер має намір переконати Брюссель змінити цей механізм так, щоб навіть за відсутності порозуміння в майбутньому Велика Британія могла вийти з нього.

Тереза Мей

Тереза Мей

ЄС відреагував через кілька хвилин після голосування. «Backstop є частиною угоди про вихід, і він не підлягає перегляду», — сказав прес-секретар Європейської ради Пребен Ааман. Брюссель повторює це протягом декількох місяців, як і те, що для нього ключовим питанням є мир на острові Ірландія.

Читайте також: «Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами»

Дата Брекзіту — 29 березня 2019 року. Якщо на той час буде політична воля двох сторін, то даний термін можна буде продовжити на два місяці до виборів до Європарламенту, призначених на кінець травня. Це дасть час для ратифікації порозуміння з Ірландією. Але якщо не буде політичної волі, то слід чекати жорсткого Брекзіту. ЄС вже готується до такої сценарію, приймаючи низку обмежених у часі правил. Вони стосуються переміщення людей, транспорту, митного контролю тощо.

Острів Ірландія

Острів Ірландія

 

Be the first to comment on "Британія йде на конфронтацію з Євросоюзом"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**