Британія збільшує військову присутність в регіоні Арктики

АрктикаАрктика

Через побоювання щодо можливої агресії з боку Росії Сполучене Королівство посилить військову присутність в арктичному регіоні. Про це рішення оголосив британський міністр оборони Гевін Вільямсон. Наступного року 800 британських солдатів будуть направлені до Норвегії.

Читайте також: «Дональд Туск назвав британський план Brexit «чистою ілюзією» 

У бесіді з Sunday Telegraph Вільямсон заявив, що уряд працює над «стратегією оборони Арктики», частиною якої є створення військової бази на півночі Норвегії.

Глава британського оборонного відомства попередив, що уряд у Лондоні звернув увагу на рішення, прийняті російською владою щодо відновлення військових баз часів СССР та збільшення присутності російських підводних човнів.

Він додав, що у відповідь на подібну поведінку з боку Росії Сполучене Королівство повинно «продемонструвати, що воно там є і має намір захищати свої інтереси».

Читайте також: «Через Brexit знизилася привабливість Британії як ринку праці для іноземців» 

Лондон

Лондон

«Якщо б ми озирнулися на 10 років назад, то помітили б, що багато людей думали, що використання підводних човнів в Північній Атлантиці та Арктиці й загроза, котра виникла внаслідок цього, зникли з падінням Берлінського муру. Однак зараз це дійсно повернулоя на перший план», — пояснив Вільямсон в інтерв’ю газеті.

Деталі стратегії, яка буде представлена ​​під час обговорення програми правлячої Консервативної партії, передбачає поглиблений моніторинг діяльності Росії в регіоні та готовність швидко реагувати на нові загрози.

У рамках цих планів протягом найближчих десяти років до Норвегії взимку направлятимуть 800 британських коммандосів, які там знаходитимуться разом з американськими, голландськими та норвезькими солдатами. Ще в листопаді Велика Британія спрямує до Норвегії понад 3000 військовослужбовців, які братимуть участь у найбільших після закінчення «холодної війни» навчаннях НАТО.

Читайте також: «Велика Британія почне вихід з Євросоюзу в лютому 2017 року» 

Багато експертів побоюються, що разом з поточними кліматичними змінами арктичний регіон може стати полем міжнародного конфлікту між Росією та західними країнами у зв’язку з конкуренцією за контроль над цією частиною світу, включаючи багаті природні ресурси.

 

Be the first to comment on "Британія збільшує військову присутність в регіоні Арктики"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**