Британця не взяли у поліцейські, бо він «не гей, не чорношкірий і не інвалід»

ЛондонЛондон

Сина начальника поліції, який намагався піти по стопам свого батька, не прийняли у правоохоронці через те, що він був «білим гетеросексуальним чоловіком без інвалідності».

Читайте також: «Керівник британської розвідки застеріг Росію»

25-річний Метью Ферлонг подав заявку на «роботу мрії» констеблем у поліції Чешира, де його батько, 52-річний Ліам, працює інспектором.

Метью добре пройшов тести та співбесіду, але на превеликий жаль поліцейського начальства не належав до етнічних меншин, геїв та трансгендерів, а значить взагалі не мав шансів одержати цю роботу.

Ферлонг, який отримав диплом з фізики елементарних частинок в Університеті Ланкастера, подав позов проти чеширської поліції через дискримінацію, згідно з законодавством про рівність, і виграв.

Проте це стало лише першим позитивним рішенням у Британії в справі такого роду.

Штаб-квартира чеширської поліції

Штаб-квартира чеширської поліції

У своїй ухвалі суддя вказав поліції, що вона надає перевагу кандидатам із «захищеними ознаками», включаючи геїв, трансгендерів, інвалідів, негрів та інші етнічні меншини, котрі більш бажані, ніж Ферлонг, який є «білим гетеросексуальним чоловіком без інвалідності».

Голова Ради начальників Національної поліції Сара Торнтон заявила, що якщо не будуть внесені зміни у правила прийому до роботи у поліцію, то особовий склад протягом наступних десятиліть залишатиметься переважно «білим». Тому в 2015 році керівництво чеширської поліції розпочало втілення «плану дій» для найму більшої кількості чорношкірих, азіатів і жінок.

Читайте також: «У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit»

Ферлонг був серед 675 кандидатів, які написали заяву на вступ до чеширської поліції у вересні 2017 року і були включені до списку. Він пройшов складні тести і був запрошений на співбесіду разом з 182 іншими кандидатами.

Незважаючи на те, що співбесіда пройшла добре, йому відмовили через шість днів. Він був серед 34 білих кандидатів-неінвалідів, які зазнали невдачі. Усі чорні кандидати були прийняті на роботу.

Ферлонгу сказали, що для усіх 127 кандидатів, які пройшли співбесіду, не вистачає вакансій.

Констебль Джанет МакКормік виступає за «різноманіття в поліції»

Констебль Джанет МакКормік виступає за «різноманіття в поліції»

Проте суддя Грунді визнала, що поліція встановила занадто низький поріг проходження, а це означало, що багато кандидатів «вважалися рівними», хоча насправді деякі були набагато кращими за інших. Це було зроблено з метою прийняти якомога більше осіб, які належать до меншин.

Суддя дійшла висновку, що Ферлонга прийняли б на роботу, якби поліцейське начальство не застосувало до нього дискримінаційних дій.

Читайте також: «Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами»

Адвокат Дженніфер Ейнсгауз заявила, що її клієнту відмовили в «роботі мрії» просто тому, що він був «білим, гетеросексуальним чоловіком».

Be the first to comment on "Британця не взяли у поліцейські, бо він «не гей, не чорношкірий і не інвалід»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**