Сина начальника поліції, який намагався піти по стопам свого батька, не прийняли у правоохоронці через те, що він був «білим гетеросексуальним чоловіком без інвалідності».
Читайте також: «Керівник британської розвідки застеріг Росію»
25-річний Метью Ферлонг подав заявку на «роботу мрії» констеблем у поліції Чешира, де його батько, 52-річний Ліам, працює інспектором.
Метью добре пройшов тести та співбесіду, але на превеликий жаль поліцейського начальства не належав до етнічних меншин, геїв та трансгендерів, а значить взагалі не мав шансів одержати цю роботу.
Ферлонг, який отримав диплом з фізики елементарних частинок в Університеті Ланкастера, подав позов проти чеширської поліції через дискримінацію, згідно з законодавством про рівність, і виграв.
Проте це стало лише першим позитивним рішенням у Британії в справі такого роду.
У своїй ухвалі суддя вказав поліції, що вона надає перевагу кандидатам із «захищеними ознаками», включаючи геїв, трансгендерів, інвалідів, негрів та інші етнічні меншини, котрі більш бажані, ніж Ферлонг, який є «білим гетеросексуальним чоловіком без інвалідності».
Голова Ради начальників Національної поліції Сара Торнтон заявила, що якщо не будуть внесені зміни у правила прийому до роботи у поліцію, то особовий склад протягом наступних десятиліть залишатиметься переважно «білим». Тому в 2015 році керівництво чеширської поліції розпочало втілення «плану дій» для найму більшої кількості чорношкірих, азіатів і жінок.
Читайте також: «У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit»
Ферлонг був серед 675 кандидатів, які написали заяву на вступ до чеширської поліції у вересні 2017 року і були включені до списку. Він пройшов складні тести і був запрошений на співбесіду разом з 182 іншими кандидатами.
Незважаючи на те, що співбесіда пройшла добре, йому відмовили через шість днів. Він був серед 34 білих кандидатів-неінвалідів, які зазнали невдачі. Усі чорні кандидати були прийняті на роботу.
Ферлонгу сказали, що для усіх 127 кандидатів, які пройшли співбесіду, не вистачає вакансій.
Проте суддя Грунді визнала, що поліція встановила занадто низький поріг проходження, а це означало, що багато кандидатів «вважалися рівними», хоча насправді деякі були набагато кращими за інших. Це було зроблено з метою прийняти якомога більше осіб, які належать до меншин.
Суддя дійшла висновку, що Ферлонга прийняли б на роботу, якби поліцейське начальство не застосувало до нього дискримінаційних дій.
Читайте також: «Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами»
Адвокат Дженніфер Ейнсгауз заявила, що її клієнту відмовили в «роботі мрії» просто тому, що він був «білим, гетеросексуальним чоловіком».
Be the first to comment on "Британця не взяли у поліцейські, бо він «не гей, не чорношкірий і не інвалід»"