Британцю не дали швейцарського громадянства через його незнання місцевої кухні

Кантон ШвіцКантон Швіц

Британський громадянин не отримав швейцарського паспорта, оскільки не здав екзамену на громадянство, у тому числі він не знав походження раклетта — швейцарської страви з сиром.

Читайте також: «Верховний суд Швейцарії вирішує суперечку щодо кота»

43-річний Давид Льюїс, громадянин Великої Британії, проходив іспит на громадянство в місті Фрієнбах (кантон Швіц), де він мешкає від 2011 року.

Раніше Льюїс вже пройшов письмовий тест, отримавши 80% зі 100%. У 2017 році він також заповнив усі документи, пов’язані з процедурою надання йому громадянства. Залишалася лише співбесіда з чиновниками, під час якого вони мали оцінити його знайомство зі швейцарською культурою.

Британець виростав у Швейцарії, ходив до франкомовної школи у кантоні Во, вільно володіє французькою та німецькою мовами (це дві з чотирьох офіційних мов Швейцарії).

Раклетт

Раклетт

«Я відчуваю себе швейцарцем. Це мій дім», — сказав він в інтерв’ю thelocal.ch.

Читайте також: «Швейцарія відмовилася вибачатися за зближення свого винищувача з російським літаком»

Цікаво, що шестирічний син Льюїса правильно склав іспит на громадянство, але сам британець невірно відповів на деякі питання, пов’язані з політикою, а також на запитання про походження Раклетта. Льюїс також не зміг перелічити інгредієнтів капуни — регіональної страви з курятини.

Через неправильні відповіді батька ані він, ані його син не отримали громадянства.

Льюїс не приховує розчарування складною процедурою одержання громадянства у Швейцарії. «Я склав письмовий тест і показав, що розумію політичну систему Швейцарії та цінності суспільства, але чому вони знову мене перевіряли?», — запитує він. Він також звинуватив клерка, яка вела з ним розмову в тому, що вона навмисно використовувала швейцарський діалект німецької мови, розмовляючи дуже голосно та дуже швидко, щоб йому тяжче було її зрозуміти.

Швейцарський паспорт

Швейцарський паспорт

Британець додає, що він приймає правила, що діють у Швейцарії, але скаржиться на свавілля при ухваленні рішення про надання громадянства. «Тепер я думаю: що я скажу своєму синові? І хто я для цієї країни?», — запитує він.

Читайте також: «Починаючи з лютого, буде легше отримати громадянство Швейцарії»

43-річний чоловік підкреслює, що його справа є частиною більшої проблеми. «Це відображення стану суспільства. Чи дійсно Швейцарія хоче, щоб іммігранти інтегрувалися?», — риторично запитує він.

 

Be the first to comment on "Британцю не дали швейцарського громадянства через його незнання місцевої кухні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**