Британські вчені знайшли воду на планеті поза Сонячною системою

В атмосфері планети під назвою K2-18 b є водяна параВ атмосфері планети під назвою K2-18 b є водяна пара

На планеті, яка знаходиться на відстані 110 світлових років від нас та називається K2-18 b, в атмосфері є водяна пара. Однак це не означає, що ми там могли б жити.

Читайте також: «Шпигунство в космосі. Росіяни підслуховували французів»

В атмосфері віддаленої від нас на 110 світлових років екзопланеті (або позасонячній планеті) під назвою K2-18 b є водяна пара — про це повідомили в середу вчені Лондонського центру космічних екзохімічних даних (CSED), які розповіли про результати спектроскопічних досліджень у науковому журналі Nature Astronomy.

Це перше подібне відкриття щодо екзопланет, теплові умови яких дозволяють зберігати у рідкому стані воду, необхідну для функціонування будь-якого біологічного життя.

«Ми знайшли воду», — сказала Інго Вальдманн з університету коледжу астрофізики Лондонського університету (UCL).

Вперше вчені виявили воду в атмосфері однієї з планет, подібних за розмірами до планет Сонячної системи.

Сонце

Сонце

К2-18 б обертається навколо  зірки  К2-18, розташованої  у сузір’ї Лева. Це так званий червоний карлик, набагато менший і холодніший за Сонце. Цю екзопланету вперше було виявлено у 2015 році завдяки космічному телескопу Kepler. Її розмір і маса, відповідно, вдвічі та у вісім разів перевищують земні.

Читайте також: «Індійські вчені відкрили планету, де рік становить 9,5 днів»

Дана планета дуже близька до своєї зірки, та проходить повне коло по орбіті лише за 33 дні. Кількість теплової енергії, яку вона отримує, дозволяє припускати, що на її поверхні є рідка вода, яка, можливо, утворює океани.

Однак дослідники зазначають, що це аж ніяк не планета із середовищем, настільки сприятливим до життя, як Земля, ​​принаймні через набагато більш інтенсивний рівень ультрафіолетового випромінювання, отримуваного від зірки К2-18. Анжелос Цірас, астроном з UCL, сказав, що його команда дослідників займається виявленням екзопланет із умовами, подібними до умов на Землі.

«Звичайно, не для того, щоб знайти місце, куди можна було б евакуюватися. Це все ще наукова фантастика», — сказав він.

Земля

Земля

«Величезна відстань, що відокремлює нас від K2-18 b, зумовлює час, який необхідний світлу для досягнення Землі. Від Сонця це лише кілька хвилин, а від зірки екзопланети — понад століття. Тому подорожі туди для нас неможливі», — додав Цірас.

Читайте також: «На Міжнародній космічній станції науковці виявили небезпечну бактерію»

«З огляду на те, що зараз у нас справді немає іншого вибору, як залишитися на Землі, важливіше, ніж шукати альтернативу, — зробити її знову прекрасною», — підкреслив він.

 

 

Be the first to comment on "Британські вчені знайшли воду на планеті поза Сонячною системою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**