Британські банки «відмивали» російські гроші

банкЧерез банки Британії було здійснено операцію з відмивання 740 млн доларів

Через найбільші банки Британії було здійснено масштабну операцію з відмивання майже 740 млн доларів, за якими стоять представники російського криміналітету, які мають зв’язки з російським урядом та ФСБ.

Читайте також: «Росія погрожує НАТО»

Про це повідомляє The Guardian.

«До відмивання російських грошей причетні 17 банків, що базуються у Великій Британії або мають тут свої філії, в тому числі такі, як HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays та Coutts», — йдеться у повідомленні.

Так, документи, з якими мало змогу ознайомитися видання, свідчать, що принаймні 20 млрд дол. були переведені з Росії протягом чотирирічного періоду між 2010-м і 2014 роками. Втім, слідчі вважають, що реальна цифра може становити $80 млрд.

За словами однієї з високопоставлених осіб, причетної до розслідування, гроші з Росії «очевидно були вкрадені або мають кримінальне походження».

Слідчі досі намагаються визначити деяких із заможних та політично впливових росіян, які стоять за цією операцією, та вважають, що до неї була залучена група з приблизно 500 осіб, серед яких олігархи, московські банкіри та особи, які працюють або пов’язані із ФСБ.

гроші

20 млрд дол. були переведені з Росії протягом 2010-2014 років

Повідомляється також, що Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії Владіміра Путіна, був у раді одного з московських банків, який мав рахунки, котрі мають стосунок до шахрайства.

Читайте також: «Російська політика стосовно Сербії: м’яка сила та тверді інтереси»

У документах містяться деталі про близько 70 тисяч банківських операцій, у тому числі 1 920 операцій, які були здійснені через банки Великої Британії, та 373 — через банки США.

Документи також показують, що британські банки та іноземні банки з філіями у Лондоні обробили в операціях 738,1 млн дол. кримінальних грошей із Москви.

Зазначається, що дані стосовно відмивання грошей були отримані об’єднанням «Проект з розслідування корупції та організованої злочинності» (OCCRP ) та «Новою газетою» від джерел, які побажали залишитися анонімними. OCCRP, у свою чергу, поділилися інформацією із The Guardian та медіапартнерами у 32 країнах.

Дані, скоріше за все, є частиною доказів, зібраних протягом трьох років під час розслідування з відмивання грошей в Латвії та Молдові.

Раніше повідомлялося, що росіяни завдяки молдовським і латвійським банкам упродовж 2012-2014 років відмили 21 млрд дол., використовуючи при цьому понад 5,1 тис. фірм, 732 банки в 96 країнах.

Читайте також: «Росія готується до наступу на Україну?»

банк

Росіяни завдяки молдовським і латвійським банкам упродовж 2012-2014 років відмили 21 млрд дол.

 

Be the first to comment on "Британські банки «відмивали» російські гроші"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**