Британський уряд остерігається возз’єднання Ірландії після Brexit

«Times»«Times»

Британський уряд стурбований опитуваннями, які свідчать про всебічну підтримку возз’єднання Північної Ірландії та Ірландської республіки після виходу Лондона з Європейського Союзу, пише «Times», повідомляючи про непорозуміння між главою уряду та прихильниками Brexit.

Читайте також: «У Північній Ірландії загрожують об’єднанням з Ірландією у разі Brexit»

Згідно з газетою, міністри були ознайомлені з результатами досліджень, які свідчать про те, що дедалі більше число виборців у Північній Ірландії бажають розглянути питання про возз’єднання з республікою на півдні острова. Підтримка зростає, коли респондентів запитують про майбутні розбіжності з ЄС, що навіть передбачає повноцінний кордон з повним контролем на пунктах перетину.

«Times» відзначила, що міністри і депутати, які підтримують Brexit, із «роздратуванням відкидають результати» опитування, погрожуючи, що політичне використання з боку прем’єр-міністра Терези Мей загрози розпаду Сполученого Королівства може навіть призвести до дострокових виборів лідера Консервативної партії. Для того, щоб почати необхідну процедуру, потрібні підписи принаймні 48 депутатів, а євроскептична робоча група ERG (European Research Group) має біля 60-70 членів.

Північна Ірландія

Північна Ірландія

Читайте також: «В Ірландії Сорос нелегально фінансував кампанію з пропаганди абортів»

Спори посилилися, коли днями на Даунінг-стріт прем’єр-міністр провела нараду з 315 депутатами від Консервативної партії, якім була показана презентація про можливі сценарії майбутньої торгової угоди з Європейським Союзом та загрози статусу Північної Ірландії, які з цього виникають. За даними «Times», дискусії були організовані без попередньої згоди з усіма міністрами.

На закритому засіданні Якоб Ріс-Могг, один з провідних євроскептиків Торі, мав переконати главу уряду, що якби дійшло до питання референдуму щодо майбутнього статусу Північної Ірландії, то на ньому буде «легко перемогти».

За даними газети, Мей, однак, відкинула його запевнення, підкресливши, що «не впевнена» і «не готова брати на себе такий ризик». У той же час вона закликала до обережності в обговоренні майбутнього статусу Північної Ірландії, в тому числі торговельного та митного контролю. Її реакція сприймалася як «сильний сигнал» у цьому питанні проти прихильників Brexit.

Ірландський паспорт

Ірландський паспорт

Читайте також: «Після Brexit британці зацікавились ірландськими паспортами»

Відповідно до угоди від 1998 року, британський міністр зі справ Північної Ірландії Карен Бредлі зобов’язаний організувати голосування, якщо є вірогідність, що більшість висловиться за те, щоб Північна Ірландія перестала бути частиною Великої Британії і стала частиною об’єднаної Ірландії.

 

 

Be the first to comment on "Британський уряд остерігається возз’єднання Ірландії після Brexit"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**