Британський професор: Жодна держава-гарант Будапештського угоди не виконала своїх зобов’язань

письменникТомас Грант
антипутінська демонстрація

«Путін, забери свої брудні лапи від України!»

Професор Кембриджського університету, автор книги «Агресія проти України: територія, відповідальність і міжнародне право» Томас Грант заявив в інтерв’ю, що своїх зобов’язань перед Україною не виконала жодна держава-гарант Будапештського договору.

Читайте також: «Українці у Великій Британії»

«Жодна із західних держав, яка взяла на себе зобов’язання гаранта цілісності України відповідно до Будапештського меморандуму, не зробила достатньо для того, щоб дотриматись своїх зобов’язань. Як наслідок, на мій погляд, значної шкоди було завдано ідеї нерозповсюдження ядерної зброї. Як ми всі пам’ятаємо, Україна відмовилася від великого ядерного арсеналу в обмін на гарантії, що були вказані в меморандумі. У той час для західних держав це виглядало як істотний успіх для нерозповсюдження і роззброєння», — вважає професор Грант.

Він також упевнений, що зараз будь-яка держава, яка буде брати на себе зобов’язання не озброюватися в обмін на гарантії її захищати, не відчуватиме себе впевнено. Гарантії, які інші держави можуть дати їй, як показав досвід 2014 року, є ненадійними.

Читайте також: «New York Times: Основні геополітичні гравці створюють нову ядерну зброю»

У разі якщо Україна звернеться до суду з позовом проти країн-підписантів Будапештського меморандуму, ця справа не матиме особливої ​​перспективи, вважає британський професор.

«З огляду на загальну справедливість ситуації, я розумію тих людей, які вважають правильним і справедливим надання Україні певної компенсації за невиконання гарантій Будапештського Меморандуму щодо захисту України у 2014 році. Однак Будапештський меморандум не містить жодного обов’язкового до виконання пункту щодо врегулювання суперечок, тільки загальні консультативні положення. Було б безнадійним посилатися на Будапештський меморандум як єдину основу для побудови міжнародних відносин», — резюмував автор книги «Агресія проти України: територія, відповідальність і міжнародне право».

Читайте також: «Росія отримає геополітичний ляпас — Latvijas Avize»

письменник

Презентація книги Томаса Гранта

Be the first to comment on "Британський професор: Жодна держава-гарант Будапештського угоди не виконала своїх зобов’язань"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**