Британське військове судно відвідало Україну після завершення багатонаціональних військово-морських навчань

Корабель британських ВМС «Дункан»Корабель британських ВМС «Дункан»

Корабель ВМС Великої Британії «Дункан» після завершення багатонаціональних військово-морських навчань на цьому тижні відвідав Одесу. Це став перший за останні вісім років візит британського військового корабля в український порт.

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

Есмінець типу 45 очолює Постійну морську групу 2 НАТО (SNMG2), що веде безпекову та стримувальну діяльність в Чорному морі, а також здійснює керівництво антиміграційними операціями сил НАТО в Егейському регіоні.

Протягом наступних 12 місяців представники Британського королівського флоту здійснюватимуть командування двома з чотирьох постійних оперативних з’єднань військово-морських сил НАТО, демонструючи професіоналізм британських військових моряків та лідерство Об’єднаного Королівства в рамках Альянсу.

Візит «Дункана» відбувся після заяви міністра оборони Великої Британії, яка прозвучала минулого тижня про те, що Велика Британія розширює підготовку Збройних сил України. У рамках цього британські інструктори почнуть проводити нові військові курси з протидії тим загрозам, які для українських військових на Донбасі становлять снайпери, бронетранспортери та міномети.

Майкл Феллон

Майкл Феллон

Міністр оборони США Майкл Феллон сказав: «Візит есмінця «Дункан» до Одеси на цьому тижні є символом нашої непохитної підтримки наших українських друзів перед лицем російської войовничості та агресивності.

Читайте також: «В Одесі завершується підготовка до військових навчань «Сі Бриз – 2016»

У поточному році ми також активізуємо нашу роботу з НАТО та здійснюватимемо керівництво половиною постійних морських груп НАТО та однією з чотирьох розширених бойових груп Forward Presence. Британія вже розгорнула в Румунії швидкі реактивні літаки Typhoon, що є відчутною демонстрацією нашої відданості європейській безпеці».

До того, як прибути до Одеси «Дункан» керував оперативно-тактичною групою НАТО під час одних з найбільших військових навчань у Чорному морі.

У навчаннях «Сі Бриз – 2017» брали участь військово-морські сили України, Болгарії, Туреччини, США, Італії, Польщі, Румунії, Греції та Великої Британії.

Одеський морський порт

Одеський морський порт

Мета цьогорічних навчань полягала в тому, щоб розвинути співпрацю та оперативну взаємодію і провести повномасштабну морську підготовку багатонаціональних сил в Чорному морі.

Українсько-американські навчання «Сі Бриз» проводяться щорічно від 1997 року відповідно до Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.

Читайте також: «ВРУ схвалила проведення масштабних навчань з військами НАТО»

Be the first to comment on "Британське військове судно відвідало Україну після завершення багатонаціональних військово-морських навчань"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**