Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами

Британська Палата ГромадБританська Палата Громад

Комітет Палати Громад з питань зовнішньої політики закликав британський уряд боротися проти російських олігархів, які приховують свої статки у Лондоні. Як зазначається, відсутність дій підриває основи зовнішньої політики Великої Британії.

Читайте також: «Stratfor: Британія може вдарити по російській економіці»

«Відсутність реакції Лондона на переховування грошей, отриманих під пов’язаної з Кремлем корупції посилає месидж про те, що Сполучене Королівство не сприймає серйозно конфронтації з повним спектром наступальних дій з боку президента Путіна», — написано в резюме доповіді під заголовком «Золото Москви: Російська корупція у Великій Британії».

Комісія, що складається з п’яти членів правлячої Консервативної партії і опозиційної Лейбористської партії та одного депутата від Шотландської національної партії, попередила, що кошти, які зберігаються в країні «можуть бути використані в будь-який час, прямо або побічно, для підтримки діяльності президента Путіна, спрямованої на повалення міжнародної правової системи, а також ослаблення наших союзників та міжнародних організацій (наприклад, ЄС і НАТО – Глобал Аналітик), на які спирається зовнішня політика Великої Британії».

Парламентарі також закликали прем’єр-міністра Терезу Мей «ввести санкції відносно більшого числа осіб, пов’язаних з Кремлем, в тому числі з використанням нових повноважень, що допускають покарання за серйозні порушення прав людини».

Royal United Services Institute

Royal United Services Institute

Як вони додали, британський уряд мусить тісніше співпрацювати з Європейським Союзом, Сполученими Штатами і G7, щоб залатати «дірки в санкційному режимові, які дозволяють Росії випускати боргові зобов’язання за допомогою установ, що підлягають обмеженням, таких як VTB Bank».

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

«Уряд повинен продемонструвати уміле політичне керівництво, поклавши край потокам брудних грошей до Великої Британії. У рамках цього слід залучити достатні ресурси і використати можливості, що мають відповідні установи, а також зміцнити механізми обміну інформацією (з іншими країнами – Глобал Аналітик).

Автори доповіді також підкреслили, що відсутність жорсткої реакції з цього питання може становити загрозу для національної безпеки країни і підірвати зусилля Великої Британії, спрямовані на покарання тих, хто несе відповідальність за спробу вбивства колишнього полковника ГРУ і співробітника британської розвідки Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії в Солсбері. Британський уряд звинуватив Росію в атаці, що зумовило найбільшу кризу у відносинах між двома країнами за останні роки.

Сєргєй Скріпаль з дочкою Юлією

Сєргєй Скріпаль з дочкою Юлією

«Замість того, щоб завдати удару там, де це відчує російська клептократія — по кишені — Сполучене Королівство вирішило вислати 23-х російських дипломатів, а 123 інших російських олігархів могли святкувати, тому що їхні фінансові активи не постраждали», — пояснив парламентарям антикорупційний активіст Роман Борісович.

Читайте також: «Велика Британія може відмовитись від Brexit»

Парламентський аналіз був підготовлений на основі громадських слухань та поданих письмових матеріалів, які, зокрема, надав колишній чемпіон світу з шахів і російський опозиціонер Гаррі Каспаров, а також британський мозковий центр з політики безпеки Royal United Services Institute і організація по боротьбі з корупцією Transparency International.

Be the first to comment on "Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**