Британська опозиція: Ми дали Ізраїлю дозвіл на безкарність

Обстріл Сектора ГазаОбстріл Сектора Газа

«Якщо ви є союзником нашого уряду, то ви уникнете покарання за порушення міжнародного права, а крім цього, ви також можете бути суддею у своїй справі». Цими словами міністр закордонних справ у тіньовому кабінеті Лейбористської партії Емілі Торнберрі розкритикував уряд Терези Май за те, що той не підтримав розслідування Комітетом з прав людини ООН загибелі 102 палестинців на кордоні між Ізраїлем і Сектором Газа протягом семи тижнів протестів.

Читайте також: «Amnesty International: Дії Ізраїлю мають ознаки військових злочинів»

Сполучене Королівство було однією з 14 країн, що беруть участь у роботі Комітету з прав людини ООН, яка утрималась при голосуванні щодо початку розгляду ситуації на кордоні між Ізраїлем та Сектором Газа.

Під час дебатів у Палаті громад заступник міністра закордонних справ Алістер Берт підкреслив, що британський уряд хоче провести незалежне розслідування щодо смерті цивільних осіб на кордоні між Ізраїлем і Сектором Газа, але додав, що він не вважає, що процедура повинна бути спрямована виключно на Ізраїль, не беручи до уваги відповідальність «Хамасу» за ситуацію, що склалася.

Східний Єрусалим

Східний Єрусалим

Читайте також: «Ізраїль вбивав іранських науковців, щоб затримати розробку ядерної зброї»

«Ми не можемо підтримати розслідування, в ході якого не буде розглядатися діяльність недержавних суб’єктів, таких як «Хамас», — сказав Берт.

Заступник міністра Великої Британії підкреслив, що уряд Терези Мей звернувся до ізраїльських збройних сил з пропозицією провести прозоре розслідування дій ізраїльської армії на кордоні.

Опозицію це не переконало. Торнберрі звернула увагу на те, що уряд Терези Мей «дозволяє Саудівській Аравії проводити слідство у справі власних повітряних нальотів на Ємен і Бахрейні, а Бахрейнові — проводити розслідування щодо тортур дітей, які перебувають в ув’язненні у Бахрейні».

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування 29 листопада 2012 року

Палестина отримала статус держави-спостерігача в ООН за підсумками голосування 29 листопада 2012 року

Читайте також: «Євреї емігрують з Франції в Ізраїль»

Починаючи з 30 березня, протягом семи тижнів в Секторі Газа тривали протести проти ізраїльської блокади. На піку протестів, 14 травня, на кордоні загинуло понад 60 палестинців і майже 3000 отримали поранення. Ізраїльська сторона не повідомляє про вбитих або поранених.

 

Be the first to comment on "Британська опозиція: Ми дали Ізраїлю дозвіл на безкарність"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**