Боснійські серби проти вступу їхньої країни до НАТО

Боснія і ГерцеговинаБоснія і Герцеговина

Парламент Сербської республіки, яка разом з мусульмансько-хорватською федерацією утворює Боснію і Герцеговину, прийняв  резолюцію проти можливого членства Боснії і Герцеговини (БіГ) в НАТО.

Читайте також: «Геополітичний вимір сучасних Балкан»

Опозиційні депутати не брали участі у голосуванні, оскільки їх попросили залишити зал через голосні протести, які вони висловлювали з інших питань.

Традиційно проросійські серби в БіГ рішуче виступають проти членства країни в НАТО, на відміну від більшості жителів мусульмансько-хорватської федерації, — зазначає Reuters.

Як мінялася мапа колишньої Югославії

Як мінялася мапа колишньої Югославії

Читайте також: «Республіка Сербська прагне вийти зі складу Боснії і Герцеговини»

Парламент боснійських сербів прийняв резолюцію про оголошення військового нейтралітету Сербської республіки. Агентство DPA підкреслює, що це суперечить Конституції БіГ, в якій говориться, що оборонна політика є обов’язком усієї країни, а не її складових частин.

Коментатори в Сараєво розглядають це як ще одне свідчення наміру Сербської республіки відділитися від БіГ. DPA зазначає, що під тиском Сполучених Штатів та Європейського Союзу референдум в цій справі боснійські серби відклали на невизначений термін.

Читайте також: «Боснійські серби на референдумі проголосували за «День Республіки Сербської»

Reuters

Reuters

 

Be the first to comment on "Боснійські серби проти вступу їхньої країни до НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**