Болгарська армія не проходить навчань, бо в ній бракує солдатів

Болгарські військовослужбовціБолгарські військовослужбовці

Протягом півроку болгарська армія витратила на навчання менше однієї третини коштів, передбачених для такої мети. Про це повідомляє Міністерство оборони, яке цитує видання «24 Часа». Армія вимушена давати собі раду з поганим станом військової техніки, але головним чином — з браком людей.

Читайте також: «У Болгарії мігрантів зняли з дахів товарних вагонів» 

Наприкінці першого півріччя в армії, особовий склад якої за офіційними документами повинен складати 32 тис. осіб, було 8000 вакансії. Проведення звичайних навчань практично неможливе. З призначених на навчання 7,8 мільйона левів (3,9 мільйона євро) в період з січня по червень були витрачено лише 2,4 мільйони левів (1,2 мільйона євро), — йдеться у звіті Міністерства оборони Болгарії.

Військові льотчики в першій половині року мали зарахованими тільки 1950 годин польоту, моряки провели в морі лише 15 днів. Сухопутні війська пройшли два навчання на кордоні з Туреччиною, в яких брали участь 840 особи.

Бажаючих служити у професійному війську немає, а проблема в основному полягає у зарплаті. Початкова заробітна платня становить фактично еквівалент 300 євро, і вважається вкрай низькою. Для порівняння: мінімальна оплата праці в Болгарії — 255 євро.

Софія

Софія

Читайте також: «Шпигунський скандал в Болгарії: Росіяни знали, що обговорюють європейські політики» 

Брак солдатів є підставою для міністра оборони Красіміра Каракачанова, лідера однієї з націоналістичних партій в коаліційному уряді прем’єр-міністра Бойко Борисова, знову підняти тему повернення до обов’язкової військової служби.

За це також виступає Спілка військовослужбовців резерву. Міністр рішуче підтримує зазначену ініціативу і вважає, що з даного питання має бути проведений референдум.

Нещодавно Каракачанов заявив, що принаймні 70% учасників такого голосування схвалило б повернення до обов’язкової військової служби. У той же час міністр планує запровадження добровільної восьмимісячної служби для тих, хто закінчив вуз. Молоді люди, які мають проблеми з пошуком роботи, могли б отримувати в армії мінімальну заробітну плату.

Читайте також: «У Болгарії та Румунії — найдешевша робоча сила в ЄС» 

Призов на військову службу в Болгарії було скасовано в 2008 році.

 

Be the first to comment on "Болгарська армія не проходить навчань, бо в ній бракує солдатів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**