Безпрецедентні лісові пожежі від Амазонки до Арктики. І це лише початок

Лісова пожежаЛісова пожежа

Від Амазонії до Сибіру, ​​Гренландії та Аляски ліси горять небаченими масштабами. Дослідження показують, що це стосується кліматичних змін. Хоча дуже допомагають люди.

Читайте також: «Гренландія поступово зникає»

У понеділок у Сан-Паулу, Бразилія, темрява настала раніше, ніж зазвичай — о 15:00. Небо над найбільшим містом на американському континенті було майже повністю вкрите густим темним димом. Його джерелом стала пожежа, але не в місті, а на відстані 2 000 кілометрів в штаті Рондонія, де ліси горять тижнями. Дим можна було побачити не тільки в Сан-Паулу, але і в космосі.

Пожежі у найбільшому тропічному лісі у світі не є незвичайними, але цього року їх масштаби більші, ніж будь-коли. За даними Бразильського національного інституту космічних досліджень (INPE), з початку року було зафіксовано 72 000 пожеж — на 83% більше, ніж за аналогічний період роком раніше.

Однією з причин є прискорені вирубки лісів. На думку вчених, вирубка лісів, разом із «пересиханням» клімату, створюють умови для виникнення та поширення пожеж. Часто місцеві жителі ініціюють пожежі для збільшення оброблюваних площ.

Гренландія

Гренландія

Однак ліси палають не лише у Південній Америці. У той же час Арктика, від Аляски до Гренландії, бореться з подібними катастрофами. Це стосується також районів, зазвичай покритих снігом. За деякими підрахунками, кількість вуглекислого газу, викинутого в атмосферу внаслідок арктичних пожеж, лише у червні 2019 року була більшою, ніж за такі саме періоди протягом попередніх восьми років разом узятих. Липень став найспекотнішим місяцем в Арктиці за 140 років історії вимірювань.

Читайте також: «Більше половини німців хотіли б емігрувати»

Продовжують горіти сибірські ліси. Минулого тижня NASA підрахувала, що через майже місяць від початку пожежі 289 пожеж все ще активні, і вони охоплюють загалом майже 25 000 квадратних кілометрів. Це територія, рівна всій поверхні такої європейської країни, як Македонія.

Пожежі в субтропічній зоні також є безпрецедентними за масштабами. Пожежі у лісах Гран-Канарії, найбільшого з Канарських островів, були досить великими, і їх було видно із супутника «Коперник», що належить до Європейського космічного агентства. Вогонь змусив до евакуації 9 тисяч людей і став найбільшим подібним явищем, зафіксованим в історії острова.

Антарктида

Антарктида

Не всі пожежі можуть бути легко пов’язані зі змінами клімату. Не скрізь ці зміни сприяють збільшенню масштабів та частоти пожеж. Але не бракує досліджень, що підтверджують, що зміна клімату під впливом викидів парникових газів сприяє пожежам.

Відповідно до останнього звіту Міжурядової групи ООН зі змін клімату (МГЕЗК), зміни негативно вплинуть на понад 25% поверхні Землі, тоді як позитивно — на 10%. Вчені також підраховують, що до 2050 року кількість пожеж у всьому світі зросте на 27%, порівняно з 2000 роком.

Читайте також: «NASA намагається врятувати марсохід Opportunity»

Регіони, найбільш вразливі до збільшення катаклізмів, — це західні та північні райони Північної Америки, Північний Сибір та тропічні ліси.

 

 

Be the first to comment on "Безпрецедентні лісові пожежі від Амазонки до Арктики. І це лише початок"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**