«Батько Інтернету» порадив зберігати інформацію на папері

Вінтон СерфВінтон Серф

Під час Іnternet Governance Forum, який відбувається в Женеві, Вінтон Серф Vint Cerf, один з піонерів Інтернету, під час обговорення питання про майбутні технології заявив, що для довгострокового зберігання контенту, наприклад фотографій, краще покладатися на традиційні засоби.

Читайте також: «Кібергеографія і фізична інфраструктура мережі Інтернет»

«Якщо ви маєте фотографії, які вас особливо цікавлять, знайдіть якісний фотопапір і роздрукуйте їх. Так ви матимете впевненість, що вони збережуться щонайменше протягом 150 років поспіль», — сказав Вінтон Серф.

Заступник голови Google, котрий також брав участь в розробці перших протоколів TCP/IP, завдяки яким тепер можлива передача даних через Інтернет, сказав, що «упевнений, що інформація, яка знаходиться на 3,5-дюймових дискетах в його підвалі, все ще там. «Проте, — додав він, — на сьогоднішній день не існує обладнання, здатного її відтворити».

Інтернет

Інтернет

«Одного разу я знайшов старий дисковод, під’єднав його, а потім виявив, що у мене немає програмного забезпечення, яке дозволить прочитати інформацію, що зберігається на носії», — констатує Вінтон Серф.

Читайте також: «Скоро Інтернет перестане бути глобальною мережею»

74-річний науковець, якого називають «батьком Інтернету», під час женевського Іnternet Governance Forum також заявив, що «якщо ми хочемо передати нащадкам інформацію про світ, в якому живемо сьогодні, ми повинні переконатися в тому, що цю інформацію протягом кількох десятків років можливо буде відновити і прочитати».

Серф порадив ніколи не відмовлятися від паперу як носія інформації. Для тих, хто звик до використання цифрових носіїв, він порадив для початку «маленькі ескізи на папері», що допоможе звикнути до традиційного написання. Вінтон Серф сказав, що найважливішими для нього є нотатки в календарі, де він завжди біля дати записує місце, в якому перебуває, і виконану роботу, завдяки чому пам’ятає про все.

Google

Google

Читайте також: «Щорічно пірати крадуть в Інтернеті 51,2 млрд доларів»

«Це як зовнішня пам’ять, яку я можу підключати до своєї голови, коли тільки хочу», — сказав він. Жартома він додав, що «є людиною ХІХ століття, якій довелося жити в ХХІ столітті».

 

Be the first to comment on "«Батько Інтернету» порадив зберігати інформацію на папері"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**