Аятолла Хаменеї звинуватив США у створенні Ісламської Держави

Аятолла ХаменеїАятолла Хаменеї

Духовний та політичний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї звинувачує США у створенні Ісламської Держави і стверджує, що його країна відіграла ключову роль у перемозі над цим джихадиським угрупованням на Близькому Сході.

Читайте також: «В Ірані заборонили викладання англійської мови в початковій школі»

«Мета американців полягала в створенні та зміцненні угруповань такфірі, таких як ІД», — сказав Хаменеї в щорічному виступі на перший день перського Нового року. («Такфірі» — це термін, який в Ірані використовують на означення сунітських бойовиків, особливо тих, які належать до ІД – Глобал Аналітик).

На думку Хаменеї, наміром США було розпалювання «внутрішніх воєн між мусульманськими державами, щоб вони забули про сіоністський режим (Ізраїль – Глобал Аналітик).» «Нам вдалося зруйнувати ці плани», — сказав він. Іранський лідер підкреслив, що Іран «відіграв ключову роль в розгромі груп такфірі» і «приніс стабільність» на Близький Схід.

Тегеран

Тегеран

При цьому він зазначив, що США не «прагнуть досягнення в регіоні безпеки» і як приклад навів американську інтервенцію в Афганістані.

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Хаменеї також підкреслив, що Іран не втручається в справи інших держав і підтримує тільки ті уряди, які просять про допомогу. «Без сумніву, США не зможуть досягти своїх цілей у регіоні; ми досягнемо їх з Божою допомогою», — сказав він.

У понеділок президент США Дональд Трамп надіслав іранцям привітання у зв’язку з перським Новим роком. Як зазначає Reuters, він використав цю нагоду, щоб розкритикувати уряд в Тегерані, особливо Революційну гвардію.

Заява Хаменеї збігається з візитом в США спадкоємця саудівського трону Мухаммада ібн-Салмана. Учора Трамп заявив, що Саудівська Аравія для США — «великий друг та інвестор». Він зазначив, що відносини між державами «такі добрі, як ніколи перед тим».

І американський лідер, і влада в Ер-Ріяді ставляться критично до іранського режиму і міжнародної ядерної угоди з цією країною. За даними ЗМІ, звільнення Tрампом з посади державного секретаря Рекса Тіллерсона і призначення Майка Помпео може означати посилення курсу Вашингтона щодо Тегерана.

Сирія

Сирія

Читайте також: «В Ірані протестувальники намагаються захоплювати військові бази»

Сунітська Саудівська Аравія та шиїтський Іран протягом багатьох років конкурують за вплив на Близькому Сході. У Ємені коаліція на чолі з Ер-Ріядом бореться з повстанцями хуті, які підтримуються Іраном. У свою чергу в Сирії Саудівська Аравія підтримує деякі з повстанських угруповань, які намагаються повалити президента Башара аль-Асада, союзника Тегерана.

 

Be the first to comment on "Аятолла Хаменеї звинуватив США у створенні Ісламської Держави"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**