Афганський посол вимагає від Росії вибачення за введення совєтських військ

Совєтські солдати в АфганістаніСовєтські солдати в Афганістані

Посол Афганістану в Росії Абдул Каюм Кочай заявив під час зустрічі з депутатами нижньої палати російської Держдуми від ЛДПР, що Кабул очікує вибачень від російської влади за розгортання совєтських військ в Афганістані в 1979 році.

Читайте також: «Північна Корея, Сомалі та Афганістан очолюють антирейтинг країн, в яких переслідують християн»

Каюм Кочай сказав, що те, що сталося в 1978-1979 роках було помилкою. «У 1978 році в Афганістані прийшла до влади ліва партія, але вони не були справжніми лівими. Єдине, чого вони хотіли, це влади», — цитує його РІА «Новості». За словами дипломата, Совєтський Союз тоді визнав легітимність уряду.

Першим главою держави був Нур Мухаммад Таракі, який був прем’єр-міністром Афганістану з травня 1978-го по березень 1979 року. Потім головою Ради міністрів з березня по грудень 1979 року був Хафізулла Амін. «Цей уряд був залежним, маріонетковим», — пояснив посол.

Кабул

Кабул

Він сказав, що друга помилка СССР полягала в розгортанні військ у 1979 році. «Внаслідок помилки було вбито більше двох мільйонів афганців і велика кількість совєтських солдатів», — нагадав Кочай. Він зазначив, що це вторгнення знищило всю інфраструктуру країни. «А народ Афганістану почав те, що ми називаємо великим джихадом», — сказав Каюм Кочай.

Читайте також: «Генсек НАТО задоволений з нової стратегії Трампа щодо Афганістану»

За словами дипломата, зараз Кабул зацікавлений у розвитку відносин між Росією та Афганістаном, але «ці помилки не повинні виникнути знову». Каюм Кочай додав, що «такі події можуть траплятися між сусідами. Але зараз ми очікуємо, що російський уряд вибачиться перед афганським народом». Посол впевнений, що така заява «справді поглибить і посилить відносини між державами».

У 1973 році в Афганістані була повалена монархія, після чого розпочалася громадянська війна. У 1978 році до влади прийшла Народна демократична партія, а Таракі став генеральним секретарем. У 1979 році до влади прийшов Амін, який також був головою президії Революційної ради.

СССР підтримав уряд Афганістану, але нове керівництво зіштовхнулося з опором з боку простих афганців. Країни НАТО, мусульманські держави та Китай почали допомагати опозиційним силам.

Таліби

Таліби

У 1979 році правлячий режим перебував під загрозою знищення. У грудні того ж року СССР направив війська до країни, оголосивши, що головним завданням совєтських військ є необхідність створення «санітарного кордону, щоб запобігти поширенню військових дій з Афганістану в совєтські республіки Середньої Азії». Остаточне виведення совєтських військ з Афганістану відбулося у 1989 році у відповідності до Женевських угод щодо політичного рішення.

Читайте також: «Геополітичний виклик ісламського світу»

Під час війни загинуло понад 13 тис. совєтських солдатів та 572 працівників служб безпеки, 28 співробітників Міністерства внутрішніх справ СССР та 190 совєтських військових радників.

 

Be the first to comment on "Афганський посол вимагає від Росії вибачення за введення совєтських військ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**