Астронавти пояснили, чому понад 45 років ніхто не літав на Місяць

Астронавт на поверхні МісяцяАстронавт на поверхні Місяця

Політ 12 людей на Місяць залишається одним з найбільших досягнень NASA.

Читайте також: «Цього року китайці готують політ на зворотній бік Місяця, де вирощуватимуть рослини та розводитимуть комах»

Після висадки на супутник Землі астронавти збирали каміння, фотографували, проводили експерименти, встановили кілька прапорів, а потім повернулися додому. Проте це тижневе перебування не поклало початок тривалій присутності людини на Місяці.

Через 45 років після останньої висадки судна «Аполлон-17» в грудні 1972 року є багато причин, щоб повернути людей на гігантський супутник Землі для створення там постійної бази.

Дослідники та підприємці вважають, що база на Місяці може перетворитися на відправний пункт для польотів у дальній космос; там можна встановити космічні телескопи, які працюватимуть на нових принципах; місячна база полегшить освоєння Марсу та допоможе вирішить давні наукові загадки про формування Землі та Місяця. Така база навіть може стати економічно вигідною завдяки космічному туризму.

«Постійна дослідницька станція на Місяці — це наступний логічний крок, — заявив колишній астронавт Кріс Хадфілд. — Там можна вигадати цілу купу речей, а потім їх випробувати, щоб навчитися, перш ніж ми зможемо піти далі».

Але багато космонавтів та експертів вважають, що найбільші перешкоди для подальших місій на Місяць створили банальні причини.

Місяць

Місяць

Найбільша перешкода для будь-якої програми, яка передбачає космічні польоти, особливо з людьми, — це велика ціна.

Закон, підписаний президентом США Дональдом Трампом у березні 2017 року, надає NASA щорічний бюджет, який нараховує 19,5 млрд доларів, а в 2019 році — 19,9 млрд. До того ж бюджет NASA менший, порівняно з минулими.

Читайте також: «NASA: Вода є на усій поверхні Місяця»

«Частка NASA у федеральному бюджеті в 1965 році досягла 4%. Протягом останніх 40 років вона залишалася нижче 1%, а за останні 15 років становила 0,4% від федерального бюджету», — заявив астронавт «Аполлон-7» Уолтер Каннінгем під час виступу у Конгресі в 2015 році.

За підрахунками NASA за 2005 рік, наступний політ на Місяць коштуватиме біля 104 мільярдів доларів (тобто на сьогодні — 133 мільярдів доларів) і займе біля 13 років. Програма «Аполлон» коштувала біля 120 мільярдів доларів (у сучасному еквіваленті).

Безпосередня мета адміністрації Трампа полягає в тому, щоб організувати політ на Місяць до 2023 року. Це буде кінець другого терміну Трампа, якщо його переоберуть.

Навіть після того, як Ніл Армстронг та Базз Олдрін ступили на поверхню Місяця, лише 53% американців вважали, що висока вартість програми є виправданою. Згодом схвалення програми «Аполлон» впало значно нижче 50%.

Поверхня Місяця

Поверхня Місяця

Сьогодні 55% американців вважають, що пріоритетом NASA має стати повернення на Місяць, згідно з опитуванням Pew Research Center, опублікованим у червні. Але 44% опитаних вважають, що взагалі не слід відправляи астронавтів на Місяць.

63% вважає, що пріоритетом NASA має бути місія на Марс, а 91% — дослідження небезпечних астероїдів.

Читайте також: «Вчені з’ясували, чому Місяць відділився від Землі 4 мільярди років тому»

Проте бюджет — не єдина причина, через яку люди не повернулися на Місяць. На його поверхні чимало кратерів та валунів, які загрожують безпечній висадці. До 1969 року уряд США витратив мільярди доларів на розробку, запуск і доставку космічних апаратів на Місяць для вивчення та розмітки його поверхні для наступної висадки.

1 Comment on "Астронавти пояснили, чому понад 45 років ніхто не літав на Місяць"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**