Археологи знайшли скелет людини, яка загинула внаслідок виверження Везувія 2000 років тому

К. Брюлов. «Останній день Помпеї»К. Брюлов. «Останній день Помпеї»

Археологи знайшли в Помпеях скелет людини, яка загинула в результаті виверження вулкана Везувій майже 2000 років тому. Під час катастрофи її придавило величезним каменем.

Читайте також: «Українці в Італії»

Чоловік намагався уникнути бурхливого вибуху Везувію, що описується як одне з найбільш катастрофічних вивержень вулканів в історії Європи. Однак він був роздавлений скелею, яка на нього впала. Це перший скелет, знайдене в Помпеях протягом 40 років.

Фото з розкопок показує скелет людини у віці 30 років. Його верхня частина була зруйнована камінням. Крім того, дослідники виявили пошкодження великогомілкової кістки, що свідчить про те, що загиблий при житті міг страждати від остеоартриту. Ймовірно, це утруднило для нього спробу втечі під час вибуху вулкану.

За словами дослідників, жителю Помпеїв не вдалося втекти під час перших ознак, які вказували на катаклізм, і, ймовірно, він вирішив рятуватися тоді, коли навколо нього вже падали будинки. Реконструкція його останніх моментів життя показує, що він вискочив з вікна на вулицю.

Скелет загиблого

Скелет загиблого

Читайте також: «МЗС Італії розкритикувало резолюцію по Криму ради регіону Венето»

Там, однак, він був навічно зупинений величезним кам’яним блоком вагою близько 300 кілограмів.

«Це драматичне та надзвичайне відкриття», — говорить професор Массімо Осанна, генеральний директор археологічного парку в Помпеях. Він повідомив, що у XIX-XX ст.ст. в цьому районі вже здійснювалися пошуки, але інструменти, які використовувалися тоді для археологічних досліджень, були недостатніми.

«Ми копаємо навколо знахідки, шукаючи голову, — каже він. — Камінь вдарив чоловіка в грудну клітку і голову, коли він перебував на першому поверсі однієї з будівель міста. Людина була відкинута назад ударною хвилею пилу і вулканічних газів».

Жертви виверження вулкану

Жертви виверження вулкану

У даний час на розкопках працюють не лише археологи, а й фахівці з багатьох інших сфер, які використовують спеціалізовані технічні засоби, такі як безпілотники та 3D-сканери.

Читайте також: «Італійський суд викликає родичів Беніто Муссоліні»

Вибух Везувію стався на півдні Італії в 79 році н. е. Виверження зруйнувало місто Помпеї біля підніжжя вулкана, в результаті чого загинули тисячі його мешканців і саме місто вкрилося 7-метровим шаром попелу і застиглою лавою. Починаючи з XVIII ст., археологи відкопують руїни стародавнього міста, отримуючи унікальний доступ до знань про повсякденне життя в Стародавньому Римі.

Be the first to comment on "Археологи знайшли скелет людини, яка загинула внаслідок виверження Везувія 2000 років тому"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**