Археологи знайшли в Хорватії старовинний портовий склад, якому 2000 років

Любач, ХорватіяЛюбач, Хорватія

Завдяки використанню георадару, археологи з Польщі та Хорватії зробили відкриття в районі бухти Любач (20 км на північ від Задару). Така знахідка є справжньою рідкістю у східній частині Адріатичного узбережжя.

Читайте також: «Археологи знайшли скелет людини, яка загинула внаслідок виверження Везувія 2000 років тому»

Стіни стародавнього складу лише незначно збереглися на березі моря. Дослідження показали, що під землею знаходяться залишки монументальної кам’яної споруди, зведеної на прямокутному плато під землею.

«Виявилося, що це римський склад, який функціонував у I-II столітті нашої ери біля невідомого стародавнього порту. Виявлення такого роду будівель є абсолютною рідкістю не тільки в древньої Далмації, а й на всьому східному узбережжі Адріатики», — каже головний підрядник проекту, д-р Фабіан Вельц з Інституту археології університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Дослідження проводилося спільно з професором Горанкою Ліповач Вркян і доктором Анною Конестрою з Інституту Археології в Загребі в рамках проекту «Римська економіка» в Далмації, що фінансується Фондом науки Хорватії.

Інститут археології університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві

Інститут археології університету ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві

Читайте також: «Археологи ідентифікували зруйноване месопотамське місто, якому 4000 років»

Археологи вивчили лише частину складу. Про його планування вони дізналися завдяки георадарним дослідженням. Увагу вчених привернули товсті стіни. Сама структура була підкріплена опорами. Завдяки цьому будівля була більш стійкою до спроб викрадення або пожежі. Подібні будівлі були обладнані спеціалізованими розвантажувальними рампами та приміщеннями різного розміру.

Як пояснює Вельц, цей тип публічного портового складу називався «horrium». Там, ймовірно, зберігалися різні види продукції. Крім винних амфор, також виробляли черепицю та керамічні труби, які потім продавалися на всій території Далмації.

«Подібні склади були відомі в інших провінціях імперії, але відкритий в районі бухти Любач, ймовірно, найкраще зберігся», — припускає Вельц. За оцінками вчених, у самому Римі було навіть кілька сотень аналогічних споруд.

Хорватія

Хорватія

Читайте також: «Польські археологи відкопали місто, якому 2000 років»

Це не єдиний об’єкт, над розкопками якого у червні працювали вчені в районі бухти Любач. У ході масштабних досліджень з використанням георадара археологи знайшли безліч інших будівель, керамічних майстерень і систем водопостачання з того ж періоду. На думку археологів, всі вони були частиною великого комплексу виробничих та складських комплексів, пов’язаних з досі невідомим римським портом. «Це на сьогоднішній день найбільший комплекс даного типу, розташований у районі Хорватської Далмації», — вважає Вельц.

Be the first to comment on "Археологи знайшли в Хорватії старовинний портовий склад, якому 2000 років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**