Археологи в Єгипті знайшли майстерню для муміфікації, якій 2500 років

Поховальна маскаПоховальна маска

Археологи у Єгипті зробили нове відкриття біля знаменитих пірамід в стародавньому некрополі на південь від Каїра.

Читайте також: «Туристку засудили на 8 років за образу Єгипту»

Це муміфікаційна майстерня та спільне поховання, що розташовані в некрополі Саккара в Мемфісі — першій столиці Стародавнього Єгипту. Мемфіс є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а в його величезному некрополі розташовано чимало храмів і гробниць, а також три знаменитих піраміди Гізи.

Остання знахідка, про яку було оголошено на прес-конференції в суботу, належить до Перського періоду (664-404 рр. до н.е.). У місцевості, розташованій на південь від піраміди Унаса, розкопки почалися понад 100 років тому, у 1900 році.

У майстерні з муміфікації виявлено ємності для бальзамів, а також багато гончарних виробів та глечиків для кишок з мумій. Археологи вважають, що знахідки дозволять їм більше дізнатися про нафту, що використовувалася в процесі муміфікації під час 26-ї династії.

Археологічні знахідки

Археологічні знахідки

«Ми дослідимо хімічний склад цих олив», — заявив на прес-конференції Рамадан Хуссейн, глава німецько-єгипетської місії.

Читайте також: «Подробиці нападу на християн в Єгипті. Число жертв зросло до 35 осіб»

Серед виявлених артефактів були фрагменти саркофагів і картонних масок, які надягали на мумії, циліндричні банки, глиняні та фаянсові чашки. Багато з предметів буде виставлено серед експозиції у Великому єгипетському музеї, який зараз перебуває на реконструкції і буде відкритий цього року.

Археологи також знайшли позолочену срібну маску на обличчі мумії у сильно пошкодженій дерев’яній труні. Перша подібна маска, яка належала жерцю, була знайдена 1939 року.

«Виявлення цієї маски можна було б назвати сенсацією, — сказав Хуссейн. — До нашого часу збереглося дуже мало масок з дорогоцінних металів, тому що могили більшості древніх єгипетських сановників були розграбовані в давнину».

Також було виявлено безліч поховальних камер, вирізаних в камені  по обидві боки великого коридору. Там лежать кілька мумій, дерев’яних трун і саркофагів.

Єгипет

Єгипет

«Це тільки початок», — додав міністр старожитностей Халед аль-Анані. Він розповів журналістам, що після подальших розкопок, ймовірно, буде більше відкриттів.

Читайте також: «Уряд Єгипту пішов у відставку»

Після заворушень 2011 року Єгипет пройшов великий шлях для відновлення життєво важливої для країни туристичної індустрії. У минулі роки Міністерство старожитностей збільшило кількість місць проведення розкопок, сподіваючись на зміцнення туризму — основного джерела надходження іноземної валюти в країну.

 

Be the first to comment on "Археологи в Єгипті знайшли майстерню для муміфікації, якій 2500 років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**