Армії світу мають бути готовими до кліматичних змін

Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах ЄвропиСпека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи

Армії світу мусять підготуватися до того, що їм доведеться боротися з частими стихійними лихами, новими конфліктами та іншими ризиками, що виникають внаслідок дедалі швидших кліматичних змін, які створюють загрози, котрі вимагають участі солдатів, — говорять учасники конференції в Гаазі, присвяченій впливові кліматичних змін на безпеку.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

«Загрози реальні. Ми вже бачимо їх. І ці загрози будуть зростати з підвищенням температури», — попередив міністр оборони Нідерландів Джеймс Клейден.

Він повідомив, що біля тисячі голландських солдатів протягом місяця доставляли гуманітарну допомогу і забезпечували безпеку мешканцям Сінт-Маартен, залежної від Нідерландів території в Карибському морі, після того, як у 2017 році над островом пройшов ураган Ірма.

За словами Клейдена, в наступні роки дедалі частіше доведеться залучати армійські підрозділи для допомоги жертвам ураганів і тропічних штормів, які будуть все більш потужними через підвищення температури океанів.

Джейн Нільсон, аналітик Міністерства оборони Нової Зеландії, заявила, що армія її країни регулярно допомагає жителям тихоокеанських островів після циклонів та інших природних катастроф.

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Влада Нової Зеландії побоюється, що невеликі збройні сили країни можуть зазнати проблем в ситуації, коли стихійні лиха стануть масштабнішими, більш руйнівними і частішими або одночасно траплятиметься кілька катастроф.

Читайте також: «Глобальне потепління веде до зменшення розміру птахів»

«Світові армії набагато більше займатимуться діяльністю, пов’язаною з кліматичними чинниками», — сказала Нільсон. На її думку, зміна клімату є «найсерйознішою загрозою для безпеки» тихоокеанських країн.

Генерал Том Міддендорп, колишній командувач голландської армії, підкреслив, що сьогодні в Нідерландах збройні сили витрачають «25% ресурсів на підтримку цивільної влади» у захисті теренів від затоплення.

Генерал Міддендорп додав, що голландська армія повинна підготуватися до ситуації, коли рівень морів і океанів зросте на один метр за 100 років.

Глобальне потепління

Глобальне потепління

Учасники конференції також зазначили, що кліматичні зміни можуть призвести до виникнення нових збройних конфліктів.

Клейден вказав на Єгипет, якому загрожує втрата частини території, яка буде затоплена, а також очікує нестача питної води. «Що буде тоді? Ми не знаємо. Але ми готуємося до цього? Ні. Як Міністерство оборони ми реагуємо на сьогоднішню проблему, якою для нас є Венесуела», — додав він.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

На думку Міддендорпа, такі ж самі загрози існують в інших країнах світу — особливо в Африці та на Близькому Сході, де великі річки висихають, населення збільшується, а продовольством та водою не можна забезпечити усіх. «Це підсилює напруженість, викликає міграційні хвилі і створює передумови для розвитку тероризму та екстремізму», — додав він.

Be the first to comment on "Армії світу мають бути готовими до кліматичних змін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**