Антоній Мацеревич: Німеччина мусить припинити усі стосунки з Росією

Антоній МацеревичАнтоній Мацеревич

«Це останній момент, коли потрібно чітко заявити, що Росія є агресором, якого ми за жодних умов не терпітимемо. Усі відносини, які зараз розвиваються, особливо економічні та політичні стосунки між Німеччиною та Росією, повинні бути припинені», — заявив колишній міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич, коментуючи захоплення українських кораблів російським спецназом.

Читайте також: «Катастрофу польського літака під Смоленськом назвали терактом»

«Якщо Німеччина та Франція продовжуватимуть висловлювати поблажливість до російської агресії в Україні, то ми зіткнемося з найвищою загрозою», — додав Мацеревич в інтерв’ю телевізійному каналу Trwam.

У неділю в Керченській протоці російські спецназівці обстріляли і захопили три невеликі українських судна, що йшли з Одеси до Маріуполя на Азовському морі: бронекатери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу». Росіяни звинуватили їх у порушенні кордону в територіальних водах Росії. Раніше російський корабель берегової охорони протаранив «Яни Капу». Кораблі здійснювали плановий перехід з Одеського порту до Маріупольського порту в Азовському морі.

Польща

Польща

Україна визнала дії росіян актом агресії та оголосила воєнний стан на частині своїх територій.

Читайте також: «Міністр оборони Польщі: напад Росії на Україну — це зіткнення цивілізацій»

«Росія використовує поточну політичну ситуацію та вивчає, наскільки вона може далі просунутися. Вона використовує той факт, що Німеччина та Франція дуже заангажовані у підкреслення своєї потенційної відкритості до альянсу з Росією. Заява пана Макрона про те, що європейська армія повинна бути готова до війни зі Сполученими Штатами показує розбрід та нестабільність ЄС, а особливо Франції і Німеччини, у питанні реальних союзів, подальшого розвитку Європейського Союзу та процесу інтеграції в Євросоюзі», — прокоментував Мацеревич.

Колишній глава Міністерства оборони заявив, що польська дипломатія повинна в цій ситуації показувати «практичними діями, що такої діяльності ми не будемо терпіти». «Це означає політичну та військову підтримку України. Подальше просування російської агресії в Україні загрожує нашій безпеці. Не можна цього недооцінювати. Один раз Західна Європа вже проігнорувала агресію проти Грузії, що закінчилося розширенням російського імперіалізму в Україні. Якщо ми зараз проігноруємо цей наступний етап агресії, то ми можемо справді зіткнутися з трагедією», — стверджує він.

Польське військо

Польське військо

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

«Те, що сталося, це величезна загроза для південного флангу НАТО», — заявив Антоній Мацеревич.

 

Be the first to comment on "Антоній Мацеревич: Німеччина мусить припинити усі стосунки з Росією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**