Антимонопольний комітет розслідує справу щодо завищених цін на крупу

держорганАМКУ
товар

Український делікатес

Як відомо, ціни на продукти в Україні перевищують їхню вартість в країнах ЄС. Така ситуація склалася вже давно і не дуже турбує наші державні органи. Проте нещодавно Антимонопольний комітет України таки вирішив зайнятися виконанням своїх прямих обов’язків і з’ясувати, що відбувається з ринком круп.

Читайте також: «Блокада потрібна: В окупованому Криму злетіли ціни на продовольство»

На думку представників АМКУ, існує справжня змова — виробники навмисно завищують ціни, оскільки ніяких передумов для цього немає. Наприклад штучно збільшується  собівартість гречки, і на сьогоднішній день завищення відбулося в потрійному розмірі, впевнені експерти, які звернули увагу на те, що це ще не кінець, і явно очікується продовження зростання цін. Зараз ціна гречки в супермаркетах варіюється між 41 і 45 грн. Хоча, за підрахунками експертів, вона повинна бути на рівні 13-16 грн за 1 кг.

Раніше повідомлялося, що подібне підвищення цін стало реальністю через те, що кілька виробників скупили всю гречку і тепер, змовившись, навмисно підвищують ціну не неї в магазинах. У той же час аналітики ринку звернули увагу на те, що купівельний інтерес до цієї крупи знижується. Україна в цьому році відводить під посіви гречки більшу площу, ніж в минулому.

Читайте також: «Росіяни вже тягнуть зі звалищ «знищені» бульдозерами «санкційні» продукти»

Ситуацію,  що склалася прокоментував директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Зараз всі продукти повинні дешевшати, натомість ціни нестримно ростуть. Це — як з гречкою: хтось «присів» на неї і намагається «зібрати усі вершки». Хоча АМКУ вже зацікавився цим питанням після сюжетів на телебаченні. Думаю, що почнеться розслідування, що хоч трохи зніме напругу на ринку», — сказав він.

При цьому Дорошенко зазначив, що підняття ціни на 100% ніяк не може бути виправдано зниженням врожаю на 10-15%.

«Так, гречки зараз засівають більше. Але далеко не факт, що навіть якщо засіють в півтора рази більше, ціни перестануть нестримно зростати, адже хтось може скупити весь урожай і потім перепродувати за високими цінами», — уточнив експерт.

Тим часом експерти прогнозують, що полуниця в пік сезону коштуватиме навіть 10 гривень за кілограм.

Читайте також: «Українці почали витрачати на їжу понад 40% доходів»

супермаркет

В Україні продовольчі товари дорожчі, ніж в ЄС

Be the first to comment on "Антимонопольний комітет розслідує справу щодо завищених цін на крупу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**