Американські сенатори застерігають перед гібридними атаками Кремля в Європі

Конгрес СШАКонгрес США

Втрутившись в президентські вибори в США 2016 року, Росія також активізувала зусилля, спрямовані на підрив демократичних процесів у європейських країнах, — йдеться в доповіді групи сенаторів від Демократичної партії.

Читайте також: «Путін добровільно віддає Китаю Далекий Схід»

Представляючи доповідь в центрі політології Німецького фонду Маршалла у Вашингтоні, Бенджамін Кардін, високопоставлений представник демократів в Комітеті із закордонних справ Сенату, піддав критиці Білий дім за ігнорування загрози щодо використання Росією нетрадиційних методів гібридної війни для того, щоб послабити демократичні інститути по всьому світові.

«Путін, як і раніше, удосконалює асиметричний арсенал і шукає можливостей, щоб завадити роботі уряду і ослабити підтримку демократичних і міжнародних організацій», — сказав Кардін.

Онук іммігрантів з царської Росії попередив, що недостатня увага Білого дому до нетрадиційних загроз з боку Росії може призвести до втручання Кремля у вибори в Конгрес у наступному році.

Доповідь під назвою «Асиметрична атака Путіна на демократію в Росії і Європі. Наслідки для національної безпеки США» (Putin’s Asymmetric Assault on Democracy in Russia and Europe: Implications for U.S. National Security) є результатом багатомісячної роботи консультантів і помічників 10 сенаторів від Демократичної партії, які є членами Комітету Сенату з міжнародних відносин. Це найбільш детальне і всебічне вивчення Конгресом методів, використовуваних урядом Путіна для того, щоб зберегти владу в Росії і дестабілізувати як колишні совєтські республіки, так і демократії в Західній Європі.

Вашингтон

Вашингтон

У доповіді міститься детальний аналіз нетрадиційних методів, використовуваних Путіним і його оточенням для збереження влади і збагачення, як в РФ, так і в 19 країнах Європи, в тому числі у державах Балтії, Німеччині, Франції та Швеції.

Читайте також: «Путін у глухому куті: Москва готується до неприємностей — The Times»

Під звітом не підписався жоден із 11 республіканців, які складають більшість Комітету у закордонних справах Сенату.

Згідно з повідомленням, режим Путіна, з тим щоб зберегти і зміцнити свою владу в Росії і ослабити трансатлантичні відносини і демократичні суспільства, використовує «спеціальні служби, засоби масової інформації, державні та приватні компанії, злочинні групи, громадські та релігійні організації для поширення шкідливої ​​дезінформації, щоб втручатися у вибори, поширювати корупцію та загрожувати енергетичній безпеці».

«У крайніх випадках спецслужби російського уряду організовували переслідування, і навіть замахи на своїх політичних супротивників у себе вдома і за кордоном, шахрайство під час Олімпійських ігор і використовували російських кіберзлочинців для атак на американські компанії, щоб перехоплювати фінансову інформацію», — йдеться у вступові до доповіді.

«Імператор Путін»

«Імператор Путін»

Доповідь містить низку рекомендацій для державних установ США, організацій громадянського суспільства та приватного сектора економіки в справі спільного з союзниками США протистояння агресії Кремля.

Читайте також: «Журналіст розповів, як Путін провокує масштабну війну»

Однак у доповіді зазначається, що «ці починання будуть неефективними без підтримки і керівництва президента Сполучених Штатів».

1 Comment on "Американські сенатори застерігають перед гібридними атаками Кремля в Європі"

  1. Олександр | 13/01/2018 at 02:28 | Ответить

    Сенатор від Демократичної партії: Якщо на виборах переможуть демократи, то Путін хороший, не втручався в вибори, можна зняти санкції. А якщо переможуть Республіканці, то клятий і паскудний Путін втрутився в вибори, попрацювати російські хакери, запровадити побільше санкцій!

Leave a comment

Your email address will not be published.

**