Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2

Конгрес СШАКонгрес США

У листі, надісланому міністру фінансів США Стівену Мнучіну, 39 американських сенаторів, серед яких республіканці та демократи, заявили про свою протидію побудові газопроводу Nord Stream 2, який має пройти з Росії до Німеччини по дну Балтики. Одержувачем листа також є заступник державного секретаря США Джон Салліван.

Читайте також: «Тіллерсон назвав умову повернення Росії в G7»

У листі зазначається, що запланований газопровід матиме негативний вплив на енергетичну безпеку Європейського Союзу, а також зміцнить майже монопольне становище Росії як постачальника газу на ринок ЄС. Сенатори також закликали Адміністрацію Президента Дональда Трампа, щоб вона використала всі доступні їй засоби, включаючи прийнятий Конгресом законопроект про санкції проти Москви, для блокування цього проекту.

«Nord Stream 2 зробив би американських союзників і партнерів у Європі більш уразливими до тиску і шкідливих дій Москви. Це стало б кроком назад в європейській політиці з диверсифікації джерел енергії, постачальників і транспортних шляхів. Цей дорогий і непотрібний проект змусив би клієнтів «Газпрому» платити за зміцнення і так майже повної монополії Росії на  поставки природного газу до регіону. Європейські країни платитимуть Росії за спрямування її газового експорту поза межі України, і це принесе користь тільки «Газпрому», — пишуть сенатори.

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Читайте також: «Парламент Данії готується заблокувати прокладення газопроводу Nord Stream 2»

При цьому вони висловили застереження, що Nord Stream 2 підірве економіку України та інших транзитних країн в Центральній Європі, що дозволить Росії безкарно зменшувати або навіть припиняти постачання газу до цих країн. До того ж, «минаючи Україну, Nord Stream 2 усунув би одну з найголовніших причин відмови Росії від великомасштабного конфлікту на сході України — що Кремль добре знає».

«Згідно із законом «Про протидію противникам Америки через санкції» (CAATSA) та іншим подібними актам Конгрес буде продовжувати посилати Адміністрації та світові ясні, понадпартійні та недвозначні сигнали, що ми підтримуємо зусилля з боротьби проти російських шкідливих впливів. Розділ 232 CAATSA дає урядові додаткові інструменти для виявлення і покарання американських та іноземних компаній, які підтримують або розширюють майже монопольну роль «Газпрому» в енергопостачанні союзників США», — зазначили сенатори.

«Газпром»

«Газпром»

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

«На думку Конгресу, CAATSA повинна бути для Адміністрації інструментом, який використовується в наших зусиллях зі сприяння європейській енергетичній безпеці і ми заохочуємо Адміністрацію ретельно розслідувати, як санкції CAATSA можуть застосовуватися для досягнення цієї мети», — йдеться у висновку листа.

Be the first to comment on "Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**