Американські експерти висувають аргументи і контраргументи щодо надання летальної зброї Україні

Українські військовіУкраїнські військові

Американські військові експерти почали обговорювати постачання летальної оборонної зброї в Україну, що стане поворотним пунктом, який визначить нову позицію США стосовно трирічного воєнного конфлікту на Донбасі.

Читайте також: «Україна отримає від США летальну зброю»

Прихильники надання зброї, аргументи яких зараз активно розглядаються адміністрацією Президента Дональда Трампа, стверджують, що такі дії вже давно назріли. Нинішня політика постачання лише нелетальних військових засобів ані завадила російській агресії, ані створила передумов для співпраці з Москвою задля врегулювання конфлікту.

«Я не думаю, що Росія дала нам можливість для більш позитивного співробітництва з Україною, — заявила Моллі МакК’ю, незалежний аналітик консалтингової компанії Fianna Strategies. — Може бути, що в якихось аспектах, але я цього так і не побачила. Отже я думаю, що настав час визначитися з тим, якою має бути наша стратегія і що це означатиме».

«Україна не вимагає, щоб іноземні війська прийшли і зайняли позиції поряд з українськими військовими, — сказала вона українській службі VOA. — Вони просять надати їм можливість воювати в такий спосіб, в який вони вважають за потрібне це робити».

Інші прихильники озброєння Української армії стверджують, що такий месідж, як передача зброї буде дуже своєчасним після російських заходів у відповідь на санкції США, а саме вимог скоротити число співробітників посольства США на 755 осіб до 1 вересня та позбавлення американських дипломатів нерухомості в Москві.

Проте противники озброєння висловлюють стурбованість, що постачання летальної зброї в Україну може загострити конфлікт і викликати спробу помсти з боку Кремля, який вже засудив цю можливість.

Моллі МакК’ю

Моллі МакК’ю

«Я думаю, що краще переглянути види допомоги та можливості, які надаються… і не планувати їх у короткостроковій перспективі, оскільки основні битви на фронтах вже відбулися», — вважає Майкл Кофман, співробітник приватної дослідницької організації CNA Corporation.

Він зазначив, що США мусять «більше замислюватися про середньострокову та довготривалу перспективу українських Збройних сил та про те, якою саме має бути Українська армія, котру ми прагнемо допомогти розбудувати».

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

Курт Волкер, спеціальний представник адміністрації Трампа в Україні, відхилив аргумент, що постачання летальної зброї провокуватиме Росію. Про це він сказав 25 липня в інтерв’ю Current Time, російськомовній мережі, спільно керованій Радіо «Вільна Європа»/Радіо «Свобода» і «Голосом Америки».

«Я чую аргументи, що це якось провокаційно для Росії, або що це спонукатиме Україну до наступу, — сказав він. — Це просто помилка. По-перше, Росія вже в Україні, вони вже добре озброєні. Там (на Донбасі, – Глобал Аналітик) є більше російських танків, ніж в Західній Європі. Це дуже велика воєнна присутність. І є ще велика воєнна присутність на російській території навколо України».

Аналітики з обох сторін погоджуються з тим, що воєнна перевага Росії над Україною означає, що постачання зброї Сполученими Штатами стане для Києва здебільшого політичним та моральним стимулом, аніж забезпечить захист.

Тим не менше, Москва, ймовірно, підніме це питання під час переговорів з Волкером, колишнім послом США в НАТО, коли з’явиться така можливість. Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що особливий посланник, як очікується, відвідає Росію для переговорів щодо України в найближчому майбутньому, хоча посадові особи Сполучених Штатів ще не підтвердили цю поїздку.

Курт Волкер

Курт Волкер

«Це було б цікаво, бо пан Волкер був у ряді столиць, в тому числі Києві, Парижі, Берліні, Лондоні, — сказав Лавров. — Ми будемо зацікавлені побачити, яке враження на спеціального посланника США справив стан поточних справ».

Під час поїздки в Україну в минулому місяці Волкер відвідав фронтові райони на сході, де українські війська останні три роки воюють проти російсько-терористичних військ.

Він звинуватив РФ в агресії, через яку з 2014 року загинуло понад 10 000 осіб, як військових, так і цивільних.

Читайте також: «Трамп збирається підписати закон про санкції проти Росії»

 

 

 

Be the first to comment on "Американські експерти висувають аргументи і контраргументи щодо надання летальної зброї Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**