Американський сенат за вступ Північної Македонії до НАТО

Скоп'єСкоп'є

Сенат США переважною більшістю 91 до 2 голосів погодився на вступ Північної Македонії до НАТО. Це стало виявом політичної підтримки влади в Скоп’є після незгоди Європейського Союзу вести переговори з цією країною про вступ.

Читайте також: «Джеймс Маттіс засудив дії російської влади щодо Македонії»

На думку голови Комітету з закордонних справ Сенату Джима Ріша, рішення верхньої палати американського парламенту, яка погодилася з прийняттям Північної Македонії до НАТО, є хорошою новиною для Європи та її оборони.

Джим Ріш сказав, що це показує всім європейцям, що їх «вітають» і «двері для них відкриті». «Росіяни ненавидять такі справи, вони ненавидять розширення НАТО», — додав він. Єдиними сенаторами, які виступили проти вступу Північної Македонії в НАТО, стали Ранд Пол та Майк Лі з Республіканської партії.

Не проголосували кілька сенаторів-демократів, які хочуть висувати свої кандидатури від Демократичної партії на президентських виборах.

Зоран Заєв

Зоран Заєв

Читайте також: «Грецький політик хоче збудувати на кордоні мур і замінувати його»

Переважна більшість лідерів ЄС на саміті, який завершився в п’ятницю, проголосувала за початок переговорів з Північною Македонією та Албанією про приєднання, але забракло однодумності. За неофіційною інформацію, справу було заблоковано Францією (за підтримки Данії та Нідерландів), яка навіть закликала переглянути всю процедуру приєднання.

Прем’єр-міністр Північної Македонії Зоран Заєв закликав до проведення дострокових виборів у суботу, висловивши «розчарування та обурення» рішенням країн-членів ЄС.

«До нас поставилися дуже несправедливо. Європейський Союз не виконав своєї обіцянки», — заявив Заєв журналістам у Скоп’є, додавши, що таке рішення є «історичною помилкою». Греція донедавна блокувала зусилля щодо вступу Північної Македонії до ЄС через опозицію до колишньої назви Македонія. Афіни вважали, що використання назви Македонія є привласненням історичної та культурної спадщини давніх македонців і в майбутньому може стати основою для територіальних претензій до однойменної грецької провінції.

НАТО

НАТО

Читайте також: «Македонія готова відмовитися від Александра Македонського заради покращання стосунків з Грецією»

Однак у 2018 році Афіни та Скоп’є досягли згоди щодо суперечки, яка тривала майже три десятиліття. У лютому країна офіційно змінила назву з Колишня Югославська Республіка Македонія на Північна Македонія.

Be the first to comment on "Американський сенат за вступ Північної Македонії до НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**