Американський десантний корабель увійшов до Чорного моря

USS Fort McHenryUSS Fort McHenry

Американський корабель USS Fort McHenry (LSD 43) пройшов Босфор і Дарданелли та увійшов до Чорного моря. Прес-служба Військово-морського флоту США не повідомляє, чи спробує він перетнути Керченську протоку.

Читайте також «В США відкрили першу фабрику, де виготовлятимуть штучні людські органи для трансплантації»

«Захід USS Fort McHenry до Чорного моря підтверджує наше спільне прагнення до безпеки в цьому басейні, зміцнює зв’язки з нашими союзниками і партнерами в регіоні», — сказала віце-адмірал Ліза М. Франкетті, командувач Шостого флоту США. — Наші рутинні операції в Чорному морі демонструють одночасно гнучкість та можливості Шостого флоту».

У грудні Військово-морський флот США звернувся до Державного департаменту США з проханням повідомити турецьким властям про можливість проходу американського військового корабля до Чорного моря через протоки Босфор і Дарданелли.

Обов’язок такого повідомлення зазначений в положеннях Конвенції Монтре від 1936 року. Вона передбачає, що легкі військові кораблі та допоміжні підрозділи третіх країн можуть вільно проходити через Босфор і Дарданелли за умови, що турецькі власті будуть попереджені принаймні за 15 днів до запланованої дати проходження судна.

Хосеп Данфорд

Хосеп Данфорд

Подібні обмеження не стосуються Керченської протоки. Незрозуміло, чи намагатимуться американці провести операцію «Freedom of Navigation Operation» (FONOP) і увійти до міжнародних вод Азовського моря через протоку.

Читайте також «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Однак це ймовірно, тому що в грудні американці здійснили таку операцію у Японському морі біля російського кордону. Американський есмінець USS McCampbell (DDG-85) перетнув спірні води у затоці Петра Великого. Це була перша операція подібного типу в даному регіоні після закінчення холодної війни.

В останні дні відбулася розмова генерала Хосепа Данфорда, глави Об’єднаного комітету начальників штабів армії США та його російського колеги Валерія Герасимова. Деталі бесіди не розголошувалися, але, ймовірно, йшлося про захід американського корабля.

USS Fort McHenry (LSD 43) — це десантний корабель типу Whidbey Island. На своєму борту він може транспортувати 504 американських морських піхотинців. Він обладнаний великою посадковою смугою, на яку можуть приземлятися вертольоти V-22 Osprey.

Босфор і Дарданелли

Босфор і Дарданелли

Читайте також «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Як і британський HMS Echo (H37), який нещодавно відвідав Одесу, цей корабель не становить великої військової потуги. Проте такі візити мають важливе політичне значення, пов’язане з підтримкою, котру країни НАТО надають Україні.

Be the first to comment on "Американський десантний корабель увійшов до Чорного моря"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**